نتایج یك مطالعه جدید نشان داد

هر عدد تی بگ، حاوی هزاران ذره میکروپلاستیک است

هر عدد تی بگ، حاوی هزاران ذره میکروپلاستیک است

پاراسول: نتایج مطالعات یک متخصص ترکیه ای در دانشگاه ˮسقاریهˮ نشان داده است که حدود 13 هزار ذره میکروپلاستیک از هر عدد چای کیسه ای (تی بگ) وارد آب جوشی می شود که از آن برای درست کردن چای استفاده می نماییم و می خوریم.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، پلاستیک هایی که قرن ها طول می کشد تا در طبیعت تجزیه شوند، می توانند به ذرات یک میکرومتری و پنج میلی متری تبدیل گشته و در نتیجه تبدیل به میکروپلاستیک شوند.
نتایج یک مطالعه مشابه در هلند نیز که در مارس سال جاری میلادی (۲۰۲۲) به اشتراک گذاشته شد، نشان داد که میکروپلاستیک برای نخستین بار در خون انسان یافت شده است. در این مطالعه، پلاستیک PET (پلی اتیلن ترفتالات) که به شکل گسترده در بطری های نوشیدنی، بسته بندی مواد غذایی و تولید لباس استفاده می شود، پلی استایرن مورد استفاده در بسته بندی مواد غذایی و محصولات خانگی و پلی اتیلن مورد استفاده در کیسه های پلاستیکی، در نمونه های خون شناسایی شدند.
این محقق همین طور در مورد انتقال این ذرات از چای کیسه ای به آب جوش تحقیقاتی را انجام داده است.
او در این زمینه اظهار داشت: دستکم ۱۳ هزار ذره میکروپلاستیک از چای کیسه ای وارد آب جوشی می شود که ما می خوریم.
وی اضافه کرد: با تکنیکی که من در مطالعه خود استفاده کردم، می توانیم ذرات میکروپلاستیک تا اندازه سه میکرومتر را شناسایی نماییم به عبارت دیگر می توان اظهار داشت که حدود ۱۳ هزار میکروپلاستیک بین سه میکرومتر تا پنج میلی متر وارد چای می شود.
این محقق با تاکید بر این که هیچ یک از خواص پلاستیک ها حتی اگر به قطعات کوچک تقسیم شوند تغییر نمی کند، اظهار نمود که بلعیده شدن یا تماس با میکروپلاستیک ها موجب ایجاد اثرات سمی می شود.
به گزارش آناتولی، وی همین طور استفاده از چای دمی را بجای چای کیسه ای سفارش کرد و اضافه کرد: بهتر است مصرف کننده به محصولاتی روی آورد که در حقیقت بسته بندی زیادی ندارند.
منبع:

1401/03/17
22:28:34
0.0 / 5
661
تگهای خبر: آب , تولید , متخصص , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است