محققان بریتانیایی می گویند؛

ریسک بروز علایم طولانی مدت کووید19 در سویه اومیکرون کمتر است

ریسک بروز علایم طولانی مدت کووید19 در سویه اومیکرون کمتر است

پاراسول: نتایج یک پژوهش جدید نشان داد که احتمال مبتلاشدن به سندرم کووید طولانی مدت بعد از مبتلاشدن به سویه اومیکرون در مقایسه با مبتلاشدن به نوع دلتا این بیماری بطور قابل توجهی کمتر بود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، محققان کالج کینگز لندن دریافتند که سویه اومیکرون کووید ۱۹ نسبت به نوع دلتای این بیماری کمتر سبب ایجاد کووید طولانی مدت می شود.
طبق این مطالعه، احتمال ابتلاء به سندرم طولانی مدت کووید در طول دوره ای که سویه اومیکرون کووید ۱۹ غالب بود در مقایسه با دوره نوع دلتا، بین ۲۰ تا ۵۰ درصد کمتر بود.
داده های ۵۶۰۰۳ بزرگسال در بریتانیا که آزمایش کوویدشان بین ۲۰ دسامبر ۲۰۲۱ تا ۹ مارس ۲۰۲۲، زمانی که اومیکرون، سویه غالب بود، مثبت بود، بررسی گردید.
سپس محققان این موارد را با ۴۱۳۶۱ مورد مقایسه کردند که برای نخستین بار آزمایش کوویدشان بین ۱ ژوئن ۲۰۲۱ تا ۲۷ نوامبر ۲۰۲۱ مثبت بود، زمانی که نوع دلتا کووید ۱۹ غالب بود.
آنها پی بردند که تقریباً ۴.۵ درصد از موارد سویه اومیکرون، گرفتار کووید ۱۹ طولانی مدت بوده اند، در صورتی که این رقم در مورد سویه دلتا، حدود ۱۱ درصد بود.
«ناتالیا کوواریوبیاس»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «ما می دانیم مبتلایان به نوع شدید کووید ۱۹، دارای علایم طولانی مدت بیماری هستند، و موج اومیکرون منجر به بروز علایم کم شدت تر بیماری و بستری کمتر در بیمارستان در مقایسه با سویه دلتا شد.»
محققان می گویند که پزشکان هنوز درحال یادگیری هستند که علایم امکان دارد چقدر زمان ببرد، اما گزینه های درمانی هم اکنون وجود دارد.


منبع:

1401/03/29
16:08:30
0.0 / 5
113
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است