مطالعات نشان می دهد؛

سندرم تخمدان پلی کیستیک و افزایش عوارض قلبی در زنان آبستن

سندرم تخمدان پلی کیستیک و افزایش عوارض قلبی در زنان آبستن

به گزارش پاراسول بر مبنای یک مطالعه جدید، اختلال هورمونی رایج در میان زنان در سنین باروری با افزایش ریسک وقایع نامطلوب قلبی عروقی و عوارض حاملگی در زمان تولد مرتبط می باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث لاین، سندرم تخمدان پلی کیستیک حدود ۵ تا ۱۳ درصد از زنان در جمعیت عمومی را تحت تاثیر قرار می دهد. این سندرم سبب پریودهای نامنظم، میزان بیش از اندازه هورمون های مردانه (آندروژن) و گاهی اوقات ناباروری می شود.
بر اساس تحقیقات قبلی که نشان داده است سندرم تخمدان پلی کیستیک با بروز خطر بیماری های قلبی عروقی در آینده مرتبط می باشد، یافته های جدید نشان داده است که می تواند به صورت قابل توجهی مشکلات قلبی را در زنان آبستن در طول زایمان افزایش دهد. این مشکلات شامل پره اکلامپسی (فشار خون بالا بارداری)، کاردیومیوپاتی حین زایمان (قلب ضعیف یا بزرگ شده)، نارسایی قلبی، تپش غیرطبیعی قلب و ترومبوآمبولی وریدی (لخته شدن خون)، در مقایسه با زنان بدون این سندرم است.
دکتر «ارین میچوس»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه جانز هاپکینز، اظهار داشت: «مطالعه جدید زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک را تشویق می کند تا قبل، در طول و پس از حاملگی یک سبک زندگی سالم برای قلب داشته باشند تا خطر عوارض نامطلوب آن کاهش پیدا کند.»
برای این مطالعه، محققان داده های جمع آوری شده در مورد بیشتر از ۱۷ میلیون تولد در ایالات متحده بین سالهای ۲۰۰۲ و ۲۰۱۹ را تحلیل و بررسی کردند. در بین کسانی که در بیمارستان زایمان کرده بودند، ۱۹۵، ۶۷۵ نفر مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک بودند.
محققان مشاهده نمودند عوارض در رابطه با سندرم تخمدان پلی کیستیک شامل پره اکلامپسی با افزایش ۵۶ درصد؛ نارسایی قلبی، با ۷۶ درصد افزایش خطر؛ تپش غیر طبیعی قلب، با خطر دوبرابری؛ قلب ضعیف، با افزایش ۷۹ درصد ریسک؛ و خطر ابتلاء به لخته خون ۸۲ درصد بیشتر است.
زنان مبتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک به صورت کلی سن بالاتری داشتند (۳۱ در مقابل ۲۸ سال) و شیوع بالاتر دیابت، چاقی و کلسترول بالا در آنها وجود داشت.
این مطالعه نشان داده است که سندرم تخمدان پلی کیستیک در واقع یک عامل خطر برای عوارض حاد قلبی در زمان زایمان است و باید بررسی شود.

1401/03/30
09:21:26
0.0 / 5
107
تگهای خبر: آب , بیمارستان , بیماری , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است