در گفت وگو با پاراسول تشریح شد

جزئیات تخلیه یکی از ساختمان های بیمارستان حضرت رسول

جزئیات تخلیه یکی از ساختمان های بیمارستان حضرت رسول

به گزارش پاراسول معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران با اعلان اینکه ارزیابی های ما نشان میدهد ساختمان شماره 3 بیمارستان حضرت رسول (ص) اخطار بحرانی دارد، اظهار داشت: این مساله سبب شده تخلیه این ساختمان در دستور کار قرار گیرد. عملیات تخلیه ظرف یک ماه برنامه ریزی شده و ظرف سه ماه انجام می شود؛ بدین سبب فعلا عملیات تخلیه شروع نشده است.


دکتر نادر توکلی در گفت و گو با ایسنا، درباره عملیات تخلیه یکی از ساختمان های بیمارستان حضرت رسول(ص)، بیان کرد: منظور از تخلیه، تخلیه فوری نیست. در بیمارستان حضرت رسول ۴ ساختمان داریم که به یکدیگر متصل اند. سه ساختمان کاربری درمانی فعال دارند و یک ساختمان هم کاربری غیردرمانی و اداری دارد. هم اکنون ارزیابی های ما نشان میدهد ساختمان شماره ۳ اخطار بحرانی دارد که سبب شده تخلیه ساختمان شماره ۳ در دستور کار ما قرار گیرد.
وی ادامه داد: منظور از تخلیه ساختمان شماره ۳ این بیمارستان، جانمایی آن در فضایی دیگر خارج از بیمارستان است. تقریبا نزدیک به ۱۸۰ تختِ بیمارستان حضرت رسول در این ساختمان قرار دارد که مخصوص ارائه خدمات فوق تخصصی و الکتیو (غیراورژانسی) هستند.
او با اشاره به این که هر ۴ ساختمان بیمارستان حضرت رسول(ص) از نظر ایمنی غیرسازه ای مورد رصد قرار گرفتند، بیان کرد: بر این اساس ایمنی غیرسازه ای مانند مباحث آتش نشانی، آسانسورها و... مورد بررسی قرار گرفته و تا حد امکان اصلاح شده است. در بحث ایمنی سازه ای ساختمان شماره یک و دو از ایمنی نسبی برخوردار می باشند.
وی با اشاره به شکل گیری کارگروه تخلیه ساختمان شماره سه بیمارستان حضرت رسول(ص) در دانشگاه علوم پزشکی ایران، اشاره کرد: این کارگروه متشکل از مسئولین بخش ها، واحدها، حراست و مدیریت بیمارستان و... است تا نیازسنجی مناسبی از وضعیت تخلیه بیمارستان داشته باشیم. عملیات تخلیه ظرف یک ماه برنامه ریزی شده و ظرف سه ماه انجام می شود بدین سبب فعلا عملیات تخلیه شروع نشده است. این کار خیلی مشکل است. البته برخی قسمت های ساختمان شماره سه در ساختمان های شماره یک و دو جانمایی شده است ولی سایر بخش ها باید در بیمارستان های دیگر جانمایی شوند که دراین زمینه درحال رایزنی با بیمارستان هایی که ضریب اشغال تخت کمتری دارند، هستیم.
توکلی اضافه کرد: کلیه خدمات اورژانس، تروما، مصدومین و اورژانس تنفسی و قلبی کماکان در بیمارستان حضرت رسول(ص) پذیرش می شوند و تمام خدمات ساختمان شماره یک و دو پابرجا است. ترجیح ما این است که بیمارستان جایگزین در منطقه غرب باشد تا از نظر توزیع بیمار به مشکل برنخوریم.
او اشاره کرد: یک ماهی که برای برنامه ریزی پروسه تخلیه در نظر گرفته شده است از شروع تیرماه شروع شده و بعد از آن هم در ضمن تابستان پروسه تخلیه انجام می شود. بعد از تخلیه مقرر است ساختمان شماره سه تخریب و باردیگر از نو ساخته شود که اساسا برای ساخت آن نیازمند بودجه هایی خارج از حوزه دانشگاه علوم پزشکی ایران هستیم. دستور کار بعدی ما جانمایی و تخلیه ساختمان شماره ۴ است، البته تخلیه این ساختمان به اندازه ساختمان شماره سه بحرانی نیست.
وی با اشاره به این که برنامه طولانی مدت بیمارستان حضرت رسول(ص)، بیمارستان جایگزین است، اظهار نمود: در جنب بیمارستان از سالیان قبل توانستیم زمینی را برای جایگزین بیمارستان در نظر بگیریم و به آن فکر نماییم. بیمارستان حضرت رسول(ص) موقوفه است و چون نیت واقف هم ارائه خدمات درمانی در این محل بوده است در آینده اساسا بازسازی و جانمایی آن به شکل درمانی خواهد بود.
او درباره سایر مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران که ممکنست تخلیه و جانمایی شوند، اشاره کرد: به شکل فوری و حیاتی چنین مسئله ای را مدنظر نداریم، اما اساسا بیمارستان های دیگری هم داریم که از ناپایداری هایی برخوردار می باشند. اکثر مراکز درمانی ما فرسوده می باشند و این امری است که سبب می شود لازم باشد در گذر زمان به فکر بیمارستان جایگزین، بازسازی و نوسازی باشیم. در این رابطه جایگزین بیمارستان فیروزآبادی نیز دیده شده است و درحال انتقال آن طی دو ماه آتی به بیمارستان ۳۲۰ تخت خوابی جدیدی هستیم که ساخته و تجهیز شده است.
وی ادامه داد: بیمارستان فیروزآبادی قبل از این دارای ۲۰۰ تخت بود اما بیمارستان جدید جایگزین که به زودی وارد مدار می شود ۳۲۰ تخت اضافه می کند و این تعداد اساسا نیاز منطقه را برطرف خواهدنمود.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی ایران، اظهار داشت: بعد از تخلیه؛ تخریب بیمارستان فیروزآبادی انجام می شود و ان شاءالله با ساخت ساختمان جدید، دانشکده دندان پزشکی برای ارائه خدمات بیشتر و بهتر در این منطقه در آن مکان شروع به کار خواهدنمود.
منبع:

1401/04/03
10:54:28
0.0 / 5
83
تگهای خبر: آب , بیمارستان , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است