محققان تاكید می كنند؛

ارتباط ورزش متوسط یا شدید در کاهش ریسک مرگ

ارتباط ورزش متوسط یا شدید در کاهش ریسک مرگ

به گزارش پاراسول، نتایج یک تحقیق نشان داده است که ورزش طولانی مدت شدید یا متوسط با خطر کمتر مرگ مرتبط می باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز تودی، ورزش منظم با کاهش خطر ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی و مرگ زودرس همراه می باشد. با این وجود، شواهد محدودی در مورد تاثیر شدت ورزش بر این خطرات وجود داشت.
تجزیه و تحلیل جدید بیشتر از ۱۰۰ هزار شرکت کننده در خلال یک دوره پیگیری ۳۰ ساله، نشان داده است که ورزش شدید یا متوسط با کمترین خطر مرگ مرتبط می باشد.
به خوبی مشخص شده است که فعال بودن از نظر جسمی می تواند به داشتن زندگی سالم تر و شادتر کمک نماید. افرادی که به صورت مرتب ورزش می کنند، با خطر کمتر ابتلاء به چندین بیماری طولانی مدت مزمن مانند بیماری قلبی، دیابت نوع ۲ و برخی سرطان ها روبرو هستند. تحقیقات نشان می دهد که فعالیت بدنی سبب افزایش عزت نفس و روحیه هم می شود و همینطور می تواند به افراد در خواب باکیفیت بهتر کمک نماید. با این وجود، در حالیکه ورزش کافی مهم می باشد، باید شدت تمرین هم در نظر گرفته شود.
نتایج مطالعه اخیر نشان داد بزرگسالانی که دو تا چهار برابر میزان سفارش شده فعالیت بدنی متوسط یا شدید در هفته را انجام می دهند، خطر مرگ به میزان قابل توجهی در آنها کاسته می شود.
دستورالعمل های فعالیت بدنی ۲۰۱۸ سفارش می کند که بزرگسالان حداقل ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه فعالیت بدنی متوسط در هفته و ۷۵ تا ۱۵۰ دقیقه فعالیت بدنی شدید در هفته انجام دهند. با این وجود، تعداد زیادی از افراد برای حفظ سلامت و بهبود تناسب اندام، میزان بالاتری از ورزش شدیدتر را انجام می دهند.
دکتر «دانگ هون لی»، سرپرست تیم تحقیق، می گوید: «مطالعه ما نشان داد خیلی از افراد می توانند با انجام فعالیت بدنی سفارش شده (۱۵۰ دقیقه در هفته فعالیت متوسط یا ۷۵ دقیقه در هفته فعالیت شدید) از مزایای سلامتی قابل توجهی برخوردار شوند، ازاین رو فعال ماندن مهم می باشد. برای کسانی که به دنبال فواید سلامتی بهینه از ورزش هستند، می توانند سطح بیشتری از فعالیت را انجام دهند یعنی دو برابر میزان سفارش شده.
تجزیه و تحلیل نشان داد که بیشترین فایده برای کاهش خطر مرگ در میان افرادی که حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی شدید، ۳۰۰ تا ۶۰۰ دقیقه در هفته فعالیت بدنی متوسط یا ترکیب هر دو را داشتند، مشاهده شده است.

1401/05/25
20:47:34
0.0 / 5
184
تگهای خبر: بیماری , زندگی , سالم , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است