گزارش جدید محققان؛

بررسی ارتباط بین واکسن ها و بیماری آسم در کودکان

بررسی ارتباط بین واکسن ها و بیماری آسم در کودکان

پاراسول: پاراسول: آلومینیوم موجود در واکسن های دوران کودکی مدت ها دلیل گمانه زنی ها در مورد ارتباط احتمالی با آلرژی و آسم بوده است، اما مطالعه جدیدی که برای تعیین این مساله طراحی شده است به نتیجه قطعی نرسید.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیسن نت، دکتر «متیو دیلی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو، اظهار داشت: «مزایای نجات جان کودکان با این واکسن ها همچنان از خطر ابتلاء به آسم بیشتر است، حتی اگر پژوهشگران بعداً این ارتباط را تأیید کنند.»
برخی از کارشناسان بهداشت ابراز نگرانی کردند که این تحقیق ممکنست بی مورد والدین را بترساند.
برای بررسی این موضوع، تیم تحقیق حدود ۳۲۷۰۰۰ کودک آمریکایی که بین سالهای ۲۰۰۸ تا ۲۰۱۴ متولد شده بودند را مورد بررسی قرار داد. پژوهشگران بررسی کردند که آیا کودکان پیش از سن ۲ سالگی واکسن هایی حاوی آلومینیوم دریافت کرده اند و آیا در سنین ۲ تا ۵ سالگی به آسم مبتلا شده اند یا خیر.
محققان دریافتند کودکانی که تمام یا بیشتر واکسن های سفارش شده را دریافت کرده اند، حداقل ۳۶ درصد بیش از کودکانی که واکسن های کمتری دریافت کرده اند، در معرض خطر ابتلاء به آسم دائمی هستند.
در این مطالعه همین طور بررسی گردید که آیا کودکان مبتلا به اگزما، نسبت به واکسن های حاوی آلومینیوم حساس تر هستند یا خیر. حدود ۱۴۰۰۰ نفر از کودکان شرکت کننده در این مطالعه گرفتار این عارضه بودند.
محققان نشانه هایی از حساسیت بیشتر به آسم را در کودکان مبتلا به اگزما پیدا کردند. به ازای هر میلی گرم آلومینیوم دریافتی بوسیله واکسن، خطر ابتلاء به آسم دائمی برای کودکان بدون اگزما ۱۹ درصد بیشتر می شود، اما در افراد مبتلا به این بیماری پوستی ۲۶ درصد بیشتر می شود.
آلومینیوم موجود در واکسن ها موجب ایجاد حفاظت ایمنی قوی تری می شود و مدت هاست که ایمن در نظر گرفته شده است. طبق گزارشات، از دهه ۱۹۳۰ در بعضی از واکسن ها از آلومینیوم استفاده شده است.
کارشناسان در مورد ارزش و لطمه یافته ها اختلاف نظر دارند.
دیلی اظهار داشت: «اگر نتایج بعداً تأیید شود، می تواند منجر به طراحی مجدد واکسن ها شود.»


1401/07/11
10:11:16
0.0 / 5
169
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است