معاون وزیر بهداشت:

در آغاز راه برنامه افزایش جمعیت هستیم

در آغاز راه برنامه افزایش جمعیت هستیم

به گزارش پاراسول، معاون بهداشت وزارت بهداشت با اعلان اینکه با اجرای طرح نفس در سال قبل دو هزار کارت ملی به کشور افزوده شد، به برنامه های جمعیتی اشاره نمود و اظهار داشت: با وجود این که هنوز در آغاز اجرای این طرح هستیم ولی سم پاشی ها و حاشیه سازی ها در فضای مجازی توسط دشمنان شروع شده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و سازمان بسیج جامعه پزشکی کشور در برای کمک به فعالیت مراکز مردمی نفس سراسر کشور و در امتداد تحقق سیاست های جمعیتی، توسط معاون بهداشت وزارت بهداشت و رییس سازمان بسیج جامعه پزشکی، به امضا رسید.
دکتر حسین فرشیدی در دومین همایش کشوری توانمند سازی و شبکه سازی مراکز نفس سراسر کشور با اعلان اینکه مقام معظم رهبری تاکیدات ویژه ای بر افزایش جمعیت و امیدآفرینی در جامعه داشته اند و دارند، گفت: متاسفانه امروز برخی افراد، راهی را می روند که دیگران برای ما طراحی نموده اند و آن مسیر هم، طرز فکر، فرهنگ و خانواده ما را نشانه گرفته بنابراین، مهم ترین ابزار مقابله با این جنگ نرم و رسانه ای دشمنان، اجرای صحیح فرامین مقام معظم رهبری است.
ایشان سپس به طرح نفس اشاره نمود و اظهار داشت: در این طرح باید تمامی سازمان ها و نهادها همچون وزارت بهداشت، آموزش و پرورش، صدا و سیما و سایر نهادهای مرتبط وارد شوند و در افزایش جمعیت و فرزندآوری وظایف خودرا به درستی انجام دهند. با وجود این که هنوز در آغاز اجرای این طرح هستیم ولی سم پاشی ها و حاشیه سازی ها در فضای مجازی توسط دشمنان شروع شده است.
فرشیدی اشاره کرد: سال قبل و با اجرای طرح نفس، 2 هزار کارت ملی در کشور افزوده شد و این طرح می تواند در صورت اجرای درست و همکاری موثر سایر نهادها در افزایش جمعیت و فرزندآوری، از طرح های موثر باشد.
معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ و اجرای برنامه سلامت خانواده توسط وزیر بهداشت، تصریح کرد: وزیر بهداشت حمایت بسیار خوبی در اجرای برنامه سلامت خانواده، پیگیری تحقق قانون جوانی جمعیت و پشتیبانی از برنامه های افزایش جمعیت، فرزندآوری و پشتیبانی از ماماها داشته است که اجرای این طرح موجب شده، حدود 8 هزار ماما وارد سیستم بهداشتی کشور شوند.
فرشیدی خطاب به ماماها عنوان کرد: ماماها باید بصورت محله محور، مادران حامله را شناسایی و از نظر بهداشتی و درمانی آنها را حمایت کنند.
بنابر اعلام وزارت بهداشت، بگفته وی در قانون بودجه امسال برنامه های افزایش جمعیت و پشتیبانی از خانواده به خوبی دیده شده که لزوم اجرا و پشتیبانی از برنامه های افزایش جمعیت را دو چندان می کند.
گفتنی است؛ در دومین همایش کشوری توانمندسازی و شبکه سازی مراکز نفس سراسر کشور که دکتر زارع زاده مهریزی، رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی و دکتر جباری، سرپرست مرکز جوانی جمعیت، سلامت خانواده و مدارس وزارت بهداشت نیز حضور داشتند، علاوه بر امضای تفاهم نامه همکاری بین وزارت بهداشت و سازمان بسیج جامعه پزشکی، از مسئولین استانهای زنجان، فارس و آذربایجان شرقی به عنوان استانهای برگزیده طرح نفس قدردانی گردید.
1402/04/04
09:01:44
5.0 / 5
255
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است