در گفت وگو با پاراسول تشریح شد

جزییات درمان رایگان ۳ دهک نخست جامعه

جزییات درمان رایگان ۳ دهک نخست جامعه

به گزارش پاراسول، معاون درمان وزارت بهداشت جزییات درمان رایگان 3 دهک نخست جامعه را تشریح نمود و اظهار داشت: خدمات ضروری به شرط رعایت نظام ارجاع به گروه هدف بصورت رایگان ارائه خواهد شد.


دکتر سعید کریمی در گفت و گو با ایسنا، درباره ی جزییات درمان رایگان سه دهک نخست جامعه، توضیح داد: طبق قانون بودجه امسال، این مساله از برنامه های وزارت بهداشت است. هم اکنون درحال تکمیل HISهای بیمارستانی (سیستم اطلاعات بیمارستان) هستیم تا این سه دهک نخست شناسایی شوند و اطلاعات خانوار به سامانه های ما متصل شود و سپس برای گروه مورد نظر در کل کشور اجرائی شود.
وی ادامه داد: البته موضوع درمان رایگان بیماران در سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان ذیل طرح «سلامت بخش» مدتی است که شروع شده، اما موضوع مهم این است که بیماران باید حتما از مسیر ارجاع وارد بیماستان شوند تا از هزینه های القایی جلوگیری شود؛ در حقیقت با این کار از مراجعه خود خواسته و بی مورد جلوگیری می شود.
او توضیح داد: بدنبال این تصمیم بیماران باید ابتدا در سطح یک خدمتی، توسط پزشک عمومی بررسی شوند و سپس به متخصص ارجاع داده شوند و در صورت لوزم، متخصص آنها را به بیمارستان ها ارجاع دهد تا در این صورت درمان رایگان صورت گیرد.
وی با اعلان اینکه خدمات درمانی زیبایی در این طرح جایی ندارد، اظهار داشت: درمان در خدمات دارای پوشش بیمه ای و به شرط ضروری بودن به شکل رایگان صورت گیرد.
معاون درمان وزارت بهداشت درباب روند اجرای طرح «سلامت بخش» در سه استان بوشهر، خراسان جنوبی و کردستان، اشاره کرد: رضایت مردم خوب بوده است و به نظر نمی رسد هزینه های طرح به حدی باشد که نتوانیم از پسِ آن بربیاییم.
کریمی اشاره کرد: تصمیم داریم غیر از مردم این سه استان و سه دهکی که بتازگی به طرح اضافه شده است، مردم ساکن شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر، عشایر، بیمه شدگان کمیته امداد و بهزیستی هم رایگان درمان شوند که جمعیتی بیش از ۳۰ میلیون نفر را شامل خواهد شد.
وی ادامه داد: به دنبال این طرح، در خدمات سرپایی هم احتمالاً ۱۵ درصد کاهش فرانشیز داشته باشیم.
منبع:

1402/05/30
21:10:09
5.0 / 5
295
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است