وزیر بهداشت خبر داد؛

استقرار ۱۲۵ ایستگاه سلامت در راه پیاده روی زوار حرم رضوی

استقرار ۱۲۵ ایستگاه سلامت در راه پیاده روی زوار حرم رضوی

به گزارش پاراسول، وزیر بهداشت با اشاره به فعالیت 125 ایستگاه سلامت با بیش از 350 نیروی متخصص در راه پیاده روی زوار پیاده امام رضا (ع) اظهار داشت: 2 بیمارستان صحرایی در طول مسیر فعال است.به گزارش پاراسول به نقل از دانشگاه علوم پزشکی مشهد، بهرام عین اللهی روز پنجشنبه در جریان بازدید از ایستگاه های سلامت و پایگاه های اورژانس ۱۱۵ مستقر در راه پیاده روی زوار پیاده رضوی، اضافه کرد: تعدادی دیگر از نیروهای پزشکی و درمانی نیز در داخل و اطراف حرم مطهر رضوی برای خدمت رسانی بموقع حضور دارند.
وی ضمن اشاره به این که ۱۲۵ ایستگاه سلامت با بیش از ۳۵۰ نیروی متخصص در راه پیاده روی زوار پیاده امام رضا (ع) فعال گشته است، افزود: همین طور ۲ بیمارستان صحرایی در طول مسیر و یک کانکس بیمارستانی در محدوده حرم مطهر رضوی و نیز ۲۵ تیم واکنش سریع در این مکان مقدس برای خدمت رسانی لازم به عزاداران رضوی فعال گشته است.
وزیر بهداشت با اشاره به اینکه ۲۶۸ آمبولانس متعلق به خراسان رضوی و ۶۰ آمبولانس از دیگر استانها در راه زوار پیاده رضوی مستقر هستند، عنوان کرد: اتوبوس آمبولانس ها ابتکار دولت بوده که قابلیت پذیرش ۱۳ بیمار را دارد و خدماتی همچون احیا، نوار قلب، شوک و بستری بیمار را ارائه می دهند و در مجموع ۱۵ دستگاه اتوبوس آمبولانس در راه پیاده روی زوار پیاده رضوی مستقر شده است.
عین اللهی اضافه کرد: ابتکار خوب دیگر استفاده از «موتورلانس» در جاده ها بوده که سرعت خدمات رسانی را افزایش داده و در کنار آن امدادرسانی فوری به بیماران نیازمند خدمات بیمارستانی توسط پنج بالگرد برقرار است.
وی افزود: همین طور در بحث نظارت های بهداشتی هم ۷۵۰ نیروی بهداشتی در طول مسیر حرکت زوار پیاده مستقر هستند و نظارت لازم بر غذای طبخ شده و توزیعی به زوار پیاده را دارند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی بیان کرد: خیلی از نیروهای حوزه سلامت از عراق مستقیم به مشهد آمدند که بعد از خدمت رسانی به زوار پیاده حسینی به زوار پیاده رضوی خدمت رسانی کنند.

1402/06/26
08:50:05
5.0 / 5
233
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است