محققان هندی می گویند؛

یوگا برای مبتلایان نارسایی قلبی مفید می باشد

یوگا برای مبتلایان نارسایی قلبی مفید می باشد

به گزارش پاراسول، نارسایی قلبی می تواند انجام فعالیتهای روزمره و ورزش را سخت کند، اما یوگا امکان دارد یک مکمل مفید برای مراقبت های استاندارد باشد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از هلث دی نیوز، یک مطالعه جدید در هند نشان داده است که این ورزش قدیمی کیفیت زندگی و عملکرد قلبی را بهبود می بخشد.
«آجیت سینگ»، نویسنده اصلی این مطالعه از آکادمی آموزش عالی مانیپال، اظهار داشت: «بیماران ما در گروه یوگا، در مقایسه با بیمارانی که بدون یوگا از دارو استفاده می کردند، بهبودی در فشار خون سیستولیک و ضربان قلب مشاهده نمودند.»
در نارسایی قلبی، عضله قلب یا خیلی ضعیف یا سفت است و نمی تواند به درستی پمپاژ کند. این شرایط می تواند منجر به تجمع مایعات، تنگی نفس و سایر عوارض شود.
سینگ توضیح داد: «یوگا تلفیقی از روشهای فنی ذهن و بدن است که مجموعه ای از تمرینات فیزیکی [آسانا] با روشهای فنی تنفسی [پرانایاما]، آرامش و مدیتیشن است که می تواند به صورت مؤثر برای تحریک سلامت جسمی و روانی استفاده گردد.»
برای این مطالعه، محققان ۷۵ بیمار نارسایی قلبی بین ۳۰ تا ۷۰ سال را در یک مرکز مراقبت در جنوب هند ثبت نام کردند. آنها درمان سفارش شده را شش ماه تا یک سال قبل دریافت کرده بودند.
بیماران به دو گروه تقسیم شدند. یکی از گروه ها، یوگا درمانی و درمان پزشکی مبتنی بر دستورالعمل دریافت کرد (گروه مداخله). گروه دیگر به درمان پزشکی استاندارد بدون یوگا ادامه دادند (گروه کنترل).
محققان اقدامات اکوکاردیوگرافی خویش را در زمان های مختلف پیگیری بررسی کردند.
گروه مداخله بوسیله ی یک یوگاتراپیست مجرب رهبری می شد که روشهای فنی تنفس، مدیتیشن و آرامش را آموزش می داد. هر جلسه حدود ۶۰ دقیقه طول می کشید. شرکت کنندگان به مدت یک هفته در مرکز آموزشی تحت نظارت قرار گرفتند پیش از این که از آنها خواسته شود حداقل پنج روز در هفته به مدت ۱۲ ماه یوگا را در خانه ادامه دهند.
شرکت کنندگان یک پرسشنامه کیفیت زندگی را در هنگام ثبت نام، پس از ۲۴ هفته و ۴۸ هفته پیگیری تکمیل کردند.
افرادی که در گروه یوگا قرار گرفتند، در استقامت، قدرت، تعادل، ثبات علایم و کیفیت زندگی بهبود یافتند.
سینگ اظهار داشت: «این مطالعه ثابت می کند که افزودن یوگا درمانی به مدیریت استاندارد پزشکی نارسایی قلبی منجر به بهبود عملکرد سیستولیک بطن چپ و کیفیت زندگی در بیماران نارسایی قلبی می شود.»
محققان سفارش می کنند پیش از شروع تمرینات یوگا، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید.منبع:

1402/07/06
18:43:57
5.0 / 5
203
تگهای خبر: آموزش , پزشك , ثبت نام , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است