در سیستان وبلوچستان درحال انجام است؛

رصد توزیع شیرخشک رگولار در داروخانه ها توسط وزارت بهداشت

رصد توزیع شیرخشک رگولار در داروخانه ها توسط وزارت بهداشت

به گزارش پاراسول، معاون غذاو دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان، اظهار داشت: در امتداد جلوگیری از قاچاق شیرخشک رگولار، داروخانه ها و شرکت های پخش موظف به ثبت اطلاعات در سامانه رصد برخط شیرخشک (تیتک) هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی زاهدان، مصطفی صالحی زاده اضافه کرد: با پیگیری های به عمل آمده توسط این معاونت غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی زاهدان و در امتداد پیشگیری و مبارزه با قاچاق کالا و توزیع عادلانه شیر خشک های اطفال، از ۲۰ مهر ماه، تمامی شرکت های تامین کننده، توزیع کننده و داروخانه ها، ملزم به ثبت اطلاعات مرتبط، ثبت تاییدیه دریافت و فروش در سامانه زنجیره تامین هستند.
وی اضافه کرد: در این سامانه شیرخشک های رگولار از تولید تا رسیدن به دست مصرف کننده قابل پایش خواهد بود و می توان از هدر رفت منابع جلوگیری کرد.
معاون غذا و دارو اظهار داشت: کلیه شرکت های پخش و داروخانه ها، بمنظور جلوگیری از هرگونه خروج فرآورده از زنجیره رسمی و کنترل توزیع، ملزم به رعایت ممنوعیت هرگونه تبلیغ و فروش شیر خشک رگولار بصورت اینترنتی هستند.
صالحی زاده اشاره کرد: درباب نحوه اختصاص کد ملی و تاریخ تولد (شناسنامه با والدین فرضی) به نوزادان شیرخوارگاه تحت پوشش سازمان بهزیستی، نیاز است کلیه شیرخوارگاه های تحت پوشش دانشگاه، لیست اطلاعات مورد نیاز برای اختصاص کد ملی را به سازمان ثبت احوال تحویل داده تا اقدامات لازم در اسرع وقت انجام پذیرد.
وی افزود: در سال قبل نیز شیرهای خشک رژیمی ملزم به ثبت و ارائه در سامانه تیتک شده بود که خوشبختانه شاهد پیش گیری از قاچاق آن بودیم و امیدواریم با ثبت شیرهای خشک رگولار نیز شاهد کمبود شیر خشک و قاچاق آن به خارج از کشور نباشیم.


منبع:

1402/07/10
15:08:11
5.0 / 5
232
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است