محققان توصیه می كنند؛

تمرینات هوازی و قدرتی به جوان نگه داشتن مغز کمک می کند

تمرینات هوازی و قدرتی به جوان نگه داشتن مغز کمک می کند

به گزارش پاراسول، یک مطالعه جدید نشان داده است که تمرینات هوازی و قدرتی می تواند به جوان نگه داشتن مغز کمک نماید.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، یک مطالعه جدید نشان داده است که شرکت در ورزش های هوازی و تمرینات قدرتی می تواند عملکرد شناختی را در جمعیت های بالای ۸۰ سال بهبود بخشد.
شرکت کنندگانی که فقط تمرینات قلبی / هوازی انجام دادند، در مقایسه با افراد کم تحرک، عملکرد بهتری در تست های ذهنی نداشتند.
این مطالعه نشان داد افرادی که این دو نوع تمرین را با هم ترکیب می کنند، عملکرد شناختی بالاتری نسبت به افرادی که بی تحرک بودند و افرادی که به تنهایی تمرینات قلبی انجام می دادند، از خود نشان دادند.
افرادی که به تمرینات هوازی همراه با تمرینات قدرتی می پرداختند– صرف نظر از مدت زمان و شدت– از نظر ذهنی چابک تر بودند، در تفکر سریع تر بودند و همینطور توانایی قوی تری برای تغییر یا تطبیق تفکر خود در صورت ضرورت داشتند.
این مطالعه شامل ۱۸۴ فرد سالم از نظر شناختی ۸۵ تا ۹۹ ساله با میانگین سنی ۸۸.۴۹ سال بود.
افراد به سه گروه تقسیم شدند: افرادی که بی تحرک بودند، افرادی که فقط تمرینات هوازی انجام می دادند و افرادی که هم تمرینات هوازی و هم تمرینات قدرتی انجام می دادند.
عملکرد شناختی شرکت کنندگان بر مبنای مجموعه آزمون های ارزیابی شناختی مونترال که برای اندازه گیری کاهش خفیف شناختی و علایم اولیه زوال عقل طراحی شده است، ارزیابی شد.
گروه تمرینات هوازی و قدرتی بالاترین امتیاز کلی عملکرد شناختی را داشتند.
گروه تمرینات هوازی بعلاوه قدرتی به صورت قابل توجهی بهتر از گروه کم تحرک در آزمون های رمزگذاری و جستجوی نمادها امتیاز کسب کردند.
نتایج آزمایش گروه فقط هوازی با گروه کم تحرک یکسان بود.
به گفته محققان، هر دو نوع ورزش با بهبود حساسیت به انسولین، کاهش خطر حملات قلبی و سکته مغزی و به صورت کلی فعال تر نگه داشتن افراد، سلامت مغز را به صورت کلی بهبود می بخشند.
نمونه هایی از ورزش های هوازی شامل پیاده روی، دویدن، دوچرخه سواری و شنا یا استفاده از تجهیزات قلبی مانند دستگاههای قایقرانی، تردمیل ها و پله نوردی است.
تمرینات قدرتی یا تمرینات مقاومتی شامل انقباض عضلات در مقابل نوعی مقاومت خارجی است. برای مثال، چنین مقاومتی امکان دارد وزنه، باند یا توپ پزشکی باشد.
هدف از تمرینات قدرتی افزایش حجم و قدرت عضلانی، به دست آوردن انعطاف پذیری مفاصل و تقویت استخوان ها است.منبع:

1402/07/16
09:11:25
5.0 / 5
192
تگهای خبر: پزشك , دستگاه , سالم , سكته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است