رئیس دانشگاه علوم پزشكی شاهرود:

نجات 22 بیمار قلبی در بیمارستان میامی

نجات 22 بیمار قلبی در بیمارستان میامی

به گزارش پاراسول، رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان این که طی 10 ماهه گذشته 22 بیمار قلبی از مرگ نجات یافتند، اظهار داشت: بخش قلب اطفال آذرماه سالجاری در شاهرود راه اندازی می شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، حسین شیبانی شامگاه سه شنبه در ادامه تور رسانه ای نیم روزه بازدید از پروژه های دانشگاه علوم پزشکی شاهرود و در نشست خبری با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه به میزبانی سالن جلسات این دانشگاه ضمن بیان این که هر کاری که در عرصه سلامت قرار هست انجام دهیم باید توجیه پذیر و با سرعت و ادامه دار باشد، اظهار داشت: نباید از حوزه بهداشت و درمان غافل شد بلکه باید به شایع ترین ها توجه کرد.
وی ضمن بیان این که در شهر دیابتی زندگی می نماییم که در آن بیماریهای قلبی و عروقی زیاد است، اضافه کرد: طبق آمارها در شاهرود و یزد آمار بیماریهای قلب و عروق زیاد گزارش شده که باید فکری به حال آن کرد که در این جهت اکنون نیز روزانه یک جراحی قلب به انجام می رسد.
سرمایه گذاری در عرصه قلب
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن بیان این که حوزه قلب تنها مقوله ای که اگر بموقع اقدام درمانی برای آن صورت گیرد سبب به نجات فرد می شود، اظهار داشت: با گذشت ۱۰ ماه از عمر بیمارستان میامی این مرکز ۲۲ بیمار قلبی را از مرگ نجات داده است.
شیبانی ضمن بیان این که هر سرمایه گذاری در عرصه قلب و عروق بطور قطع جواب می دهد، اشاره کرد: در همین راستا بخش قلب و عروق اطفال ابتدای آذرماه سال جاری با حضور فوق تخصص دایر خواهد شد.
وی ضمن بیان این که معتقدیم که ارائه خدمت و افتتاح و شروع تعدادی از خدمات باید به این سو باشد که بخش زیادتری از مردم خصوصاً مناطق محروم با تعرفه دولتی بتوانند از آن بهره مند شوند، اضافه کرد: بااینکه هدف اصلی مردم هستند اما در این میان سیاست های دولت و وزارت بهداشت مهمست و قسمتی از فعالیت ها را باید به این مقوله نیز پرداخت.
انجام تحقیقات عوارض واکسن
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود ضمن بیان این که در شرایطی که کرونا را سپری و پزشکان فرصت ریکاوری پیدا نکردند شاهد ارائه خدمت خوب به بیماران هستیم، اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی شاهرود به کاهش مرگ و میر مادران و انجام کارهای دانش بنیان ورود و الان حاصل آنرا هم به وضوح مشاهده می نماییم.
شیبانی ضمن بیان این که این دانشگاه دانشگاه تیپ سه با ماموریت های بزرگ که وزارت بهداشت نگاه خاص به آن دارد، اشاره کرد: با این نگاه ویژه مرکز دانشگاه علوم پزشکی به عنوان مرکز تحقیقاتی عوارض انواع واکسن کرونا انتخاب و در کنار هفت دانشگاه دیگر کار تحقیقاتی با نتیجه خوب صورت گرفت که نشان میدهد وزارت به توانمندی این دانشگاه اعتماد دارد.
وی ضمن بیان با همین امکانات دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در فاکتورهای درمان کرونا رتبه اول تا سوم بوده است، اضافه کرد: همه تلاش ها در امتداد کاهش مرگ و میر ناگهانی قلبی، پیش گیری از اعزام بیمار به نقاط دیگر و تحمیل هزینه ها بر خانواده ها و رسیدن به تیپ دو و نهایت یک است.
ثبت ۱۵ اختراع در دانشگاه
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان این که ۱۵ اختراع توسط اساتید این دانشگاه انجام شده است، اظهار داشت: دو تا استاد دارای دو درصد رتبه برتر جهان نیز در این دانشگاه هستند.
شیبانی ضمن بیان این که حتما آخرین تلاش خودرا در خدمت به مردم انجام می دهیم تا ولو یک نفر از مرگ نجات پیدا کند، اشاره کرد: با همه مسئولان شهر هر خط فکر همکاری آنها را در بهداشت و درمان خواهیم خواست.
وی ضمن بیان این که طی شش ماهه گذشته ۶۴ هزار آزمایش تخصصی صورت گرفت، اضافه کرد: طی ۲۱ ماهه گذشته نیز ۲۵ پزشک، فوق تخصص و پرفسور و پنج دانشجوی خارجی جذب شدند و شش خانه بهداشت تکمیل و افتتاح شده است.


منبع:

1402/08/05
14:55:15
5.0 / 5
209
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است