گزارش جدید محققان؛

2500 قدم در روز برای بهره گیری از فواید پیاده روی مناسب می باشد

2500 قدم در روز برای بهره گیری از فواید پیاده روی مناسب می باشد

به گزارش پاراسول، بررسی جدید بر روی ۱۲ مطالعه دیگر، ابهام را در مورد مفیدترین تعداد قدم هایی که باید هر روز طی شود، روشن کرد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر به نقل از مدیکال نیوز، این مطالعه نشان داده است که فواید پیاده روی با حدود ۲۵۰۰ قدم روزانه آغاز می شود و از آن به بعد افزایش خواهد یافت.
با این حال، برای کاهش بهینه مرگ و میر ناشی از همه دلایل و خطر قلبی عروقی، فرد باید روزانه حدود ۹۰۰۰ و ۷۰۰۰ قدم راه برود.
در چند سال گذشته، مطالعات در تلاش بوده اند به این سؤال پاسخ دهند: "چند قدم در روز باید پیاده روی نماییم تا از مزایای سلامتی برخوردار شویم؟ " حال یک متا مطالعه جدید نتایج ۱۲ تحقیق از این دست را تحلیل و بررسی می کند و نتایج آن امکان دارد قطعی ترین پاسخ را عرضه نماید.
این مطالعه نشان داده است که فواید سلامتی از بین ۲۵۰۰ تا ۲۷۰۰ قدم در روز آغاز می شود. برای قوی ترین دفاع در مقابل بیماری های قلبی عروقی، حدود ۷۰۰۰ قدم روزانه عدد جادویی است (دقیقاً ۷۱۲۶)، و بیشترین کاهش در خطر مرگ و میر با حدود ۹۰۰۰ قدم در روز (۸۷۶۳ گام) رخ می دهد.
برای افرادی که ۲۵۰۰ قدم راه می روند، خطر مرگ به هر علتی ۸ درصد کاسته می شود در حالیکه حوادث قلبی عروقی با ۲۷۰۰ قدم ۱۱ درصد کاسته می شود. با ۹۰۰۰ قدم در روز، احتمال مرگ زودرس تا ۶۰ درصد کاسته می شود. پیاده روی ۷۰۰۰ قدم احتمال ابتلاء به بیماری های قلبی عروقی را تا ۵۱ درصد می کاهد.
نویسندگان این مطالعه همینطور دریافتند که مزایای سلامتی اضافی علاوه بر فواید در ارتباط با تعداد قدم ها، با سرعت متوسط و زیاد راه رفتن همراه می باشد.


منبع:

1402/08/19
17:38:52
5.0 / 5
180
تگهای خبر: بیماری , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است