وزیر بهداشت:

در بیمارستانهای تهران، مبحث پدافند غیرعامل رعایت نشده است

در بیمارستانهای تهران، مبحث پدافند غیرعامل رعایت نشده است

پاراسول: وزیر بهداشت اظهار داشت: در بیمارستانهای تهران مبحث پدافند غیرعامل رعایت نشده و بیمارستانها در محل هایی تولید شده اند كه امروز از شلوغ ترین مناطق شهر هستند و در مواقع بحرانی، دسترسی به آنها دشوار می گردد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر هاشمی بامداد امروز در مراسم آیین آغاز عملیات ساخت بیمارستان ام اس امام رضا(ع)، از بیمارستان سینا بعنوان یكی از افتخارات جامعه پزشكی و قدیمی ترین مركز درمانی ایران یاد كرد و اظهار داشت: راه اندازی بیمارستان ام اس در بیمارستان سینا می تواند تراز خدمت رسانی برای بیماران صعب العلاج را در كشور افزایش دهد.

وی با اشاره به اینكه هیچ لذتی بالاتر از محبت به دیگران و خدمت كردن به انسانها نیست، افزود: شعف و شادمانی ناشی از كمك و محبت به دیگران با هیچ نشاط دیگری قابل مقایسه نیست و انسان در این زمان از خودش راضی است زیرا این كار، عمل صالح است.

وزیر بهداشت از مردم ایران بعنوان افرادی كم توقع و قدرشناس یاد كرد و اظهار داشت: امیدوارم ساخت این بیمارستان بر مبنای برنامه زمان بندی شده انجام شود تا سبب آرامش خاطر بیماران ام اس شود.

دكتر هاشمی تصریح كرد: بیماران ام اس هیچ تقصیری در بوجود آمدن بیماری خود ندارند و جوانانی بسیار باهوش، مهربان و با احساس هستند.

وزیر بهداشت ضمن تقدیر از شهردار جوان منطقه ۱۲ تهران به علت كمك به حوزه سلامت، اظهار داشت: باید كارهای نشدنی را شدنی نماییم چراكه وضعیت بیمارستانهای تهران مناسب نیست و اغلب بیمارستانها در شهر تهران، فرسوده می باشند.
دكتر هاشمی تصریح كرد: باید زلزله های اخیر تهران كه مانند مانور بود را جدی بگیریم و در مورد بازسازی و نوسازی بیمارستانهای تهران، تصمیمات مهمی بگیریم و آن را عملی نماییم. شهرداری می تواند زمین مورد نیاز برای ساخت مراكز بهداشتی و درمانی را در اختیار ما قرار دهد و وزارت بهداشت یا خیرین سلامت اقدام به ساخت بیمارستانهای مقاوم كنند چراكه هر لحظه ممكن است دچار زلزله یا حوادث طبیعی دیگر شویم.

وزیر بهداشت ضمن تاكید بر پیشگیری در مواقع بحرانی، خاطرنشان كرد: در بیمارستانهای تهران، مبحث پدافند غیرعامل رعایت نشده و بیمارستانها در محل هایی تولید شده اند كه امروز از شلوغ ترین مناطق شهر هستند و در مواقع بحرانی، دسترسی به آنها دشوار می گردد ازاین رو باید مسئولان باید برای ساخت بیمارستان های جدید در تهران، توجه ویژه ای داشته باشند.
عملیات ساخت بیمارستان فوق تخصصی خیریه امام رضا(ع)؛ نخستین و مجهزترین بیمارستان بیماران "ام اس" خاورمیانه در بیمارستان سینا تهران بامداد امروز با حضور وزیر بهداشت شروع شد.
این مركز درمانی در 11 طبقه و در زمینی با زیربنای 12 هزار متر مربع توسط شاه حسینی؛ یكی از خیرین سلامت ساخته می گردد.
روند مبتلا شدن به بیماری ام اس در كشور رو به افزایش است و هم اكنون تعداد 56 هزار بیمار ام اس در كشور ثبت شده و برآورد می گردد كه تعداد آنها 70 هزار بیمار باشد.
یكی از مهمترین مشكلات بیماران ام اس، جابجایی برای دریافت خدمات تخصصی مختلف است و مركز جامع یا بیمارستان ام اس، شامل بخشهای مختلف همچون خدمات اولیه، بستری، توانبخشی، آب درمانی، تصویربرداری، نوجوانان و بخش تحقیقات است كه بیماران خدمات را در یك مركز جامع دریافت می كنند.
1396/10/07
20:36:13
5.0 / 5
4582
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است