افزایش مبتلایان به سرطان پروستات در انگلیس

افزایش مبتلایان به سرطان پروستات در انگلیس

به گزارش پاراسول آمار نشان داده است كه برای نخستین بار در انگلیس تعداد مردانی كه از سرطان پروستات می میرند بیشتر از تعداد زنانی است كه به خاطر سرطان پستان جان خویش را از دست می دهند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، با پیر شدن جمعیت تعداد بیشتری از مردان به این سرطان دچار می شوند و به علت مبتلا شدن به آن می میرند.
بنیاد سرطان پروستات انگلیس گفته است پیشرفت در تشخیص و درمان بیماری سرطان پستان جواب داده و افزایش بودجه برای تحقیق درباره سرطان پروستات هم می تواند مثمرثمر واقع شود.
سرطان ریه و سرطان روده بزرگ در انگلیس كماكان بیشترین قربانی را می گیرند و سرطان پروستات هم اكنون در جای سوم است.
آمار سال ۲۰۱۵ نشان داده است كه در این سال ۱۱ هزار و ۸۱۹ نفر از سرطان پروستات و ۱۱ هزار و ۴۴۲ نفر از سرطان پستان درگذشته اند.
اگرچه مرگ ناشی از سرطان پروستات طی ۱۰ سال قبل افزایش یافته اما میزان مرگ و میر یا نسبت مرگ ناشی از این بیماری در حد فاصل سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۵ شش درصد كاهش داشته است.
به گزارش بی بی سی، میزان مرگ و میر ناشی از سرطان پستان در زنان در همین مدت ۱۰ درصد كاهش یافته است كه نشان داده است كاهش میزان مرگ و میر در بین زنان سریع تر است.
آزمایش های مربوط به تشخیص سرطان پروستات در بین مردان هنوز تابو به حساب می آید و بیشتر مردان از انجام چنین آزمایش هایی احساس شرم می كنند و مایل به انجام این آزمایش ها و صحبت درباره آن نیستند.
مدیران بنیاد خیریه پروستات انگلیس می گویند به وجود آوردن راه های بهتر برای كشف بیماری باید به اولویت تبدیل گردد. مردانی كه سرطان پروستات دارند، می توانند برای دهه ها بدون نیاز به درمان یا بدون نشانه های بیماری به زندگی خود ادامه دهند. دلیلش این است كه پیشرفت این بیماری بسیار كند است.
در حال حاضر هیچ آزمایش تكی و قابل اعتمادی برای تشخیص سرطان پروستات وجود ندارد و از آزمایش های پی اس آ، بافت برداری و معاینات بالینی برای كشف مبتلا شدن به سرطان پروستات استفاده می گردد.


 

1396/11/14
15:09:34
5.0 / 5
4675
تگهای خبر: بیماری , درمان , سرطان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است