شناسایی گروه جدیدی از آنتی بیوتیك ها ضد باكتری های مقاوم

شناسایی گروه جدیدی از آنتی بیوتیك ها ضد باكتری های مقاوم

پاراسول: متخصصان علوم پزشكی در آمریكا خانواده تازه ای از آنتی بیوتیك ها را در نمونه های خاك شناسایی كرده اند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، این تیم تخصصی در دانشگاه راكفلر امیدوار است بتوان از این تركیبات طبیعی برای مبارزه با عفونت هایی كه درمان آنها سخت است بهره برد.
آزمایش ها نشان داده است كه این تركیبات موسوم به "مالاسیدین" چند عفونت باكتریایی كه در برابر آنتی بیوتیك های موجود مقاوم شده اند همچون ام آر اس ای را درمان می كند.
كارشناسان می گویند این مطالعه كه در نشریه "نیچر میكروبیولوژی" چاپ شده نویدبخش پیشرفت در ساخت آنتی بیوتیك های تازه است.
به گزارش بی بی سی، بیماری های عفونی مقاوم در برابر داروها یكی از بزرگترین تهدیدهای بهداشت جهانی بشمار می رود. این بیماری ها سالانه جان حدودا ۷۰۰ هزار نفر را می گیرد و نیاز به یافتن درمان های تازه برای آنها ضروری می باشد.
همچنین خاك لبریز از میلیون ها میكروارگانیسم مختلف است كه تركیبات بالقوه درمانگر زیادی همچون آنتی بیوتیك تولید می كنند. تیم دكتر "شان بریدی" در دانشگاه راكفلر نیویورك مشغول استخراج این مواد از خاك بوده است.
آنها از یك شیوه توالی یابی ژن ها برای تحلیل بیش از هزار نمونه گرفته شده از خاك در سراسر آمریكا استفاده كردند. آنها این تركیب را در موش هایی كه به میكروب خطرناك "ام آر اس ای" آلوده شده بودند آزمایش كردند كه سبب رفع عفونت در زخم پوست حیوانات شد.
متخصصان اكنون برای تقویت تاثیر این دارو تلاش می كنند با این امید كه دارویی برای درمان انسان از آن تولید شود.
با این حال دكتر بریدی می گوید: نمی گردد پیش بینی نمود كه آیا یك آنتی بیوتیك تازه كشف شده مثل مالاسیدین هیچگاه به مرحله درمانی خواهد رسید و اگر بله چه زمانی؟ از كشف اولیه یك آنتی بیوتیك تا تبدیل آن به یك محصول قابل استفاده كلینكی باید راه پرزحمت و درازی طی شود.1396/11/25
12:54:53
5.0 / 5
5735
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است