وزیر بهداشت تاكید كرد

وضعیت مناسب آب و غذا در كشور، بخش عمده ای از امنیت در گرو نشاط اجتماعی

وضعیت مناسب آب و غذا در كشور، بخش عمده ای از امنیت در گرو نشاط اجتماعی

پاراسول: وزیر بهداشت اظهار داشت: بخش عمده ای از امنیت مربوط به نشاط اجتماعی است. وقتی كه قوه قضاییه اقدام به اجرای عدالت می كند، بزرگ ترین خدمت به نشاط اجتماعی است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در همایش تخصصی بهداشت عمومی كه به میزبانی دادسراهای عمومی و انقلاب استان تهران برگزار شد، اظهار داشت: همیشه مردم باید مدعی و قوای سه گانه پاسخگو باشند. باید حقوق مردم را مطالبه نماییم.
وی اضافه كرد: حوزه غذا، آب و بهداشت از مسائل امنیتی جدا نیست و همچون مواردی است كه در آینده حاشیه سازی های زیادی درباره آن خواهد شد. وضعیت آب و غذا در كشور مناسب می باشد و نباید خودزنی نماییم. بیشترین شایعات حتی در كشورهای پیشرفته هم در حوزه غذا است و نباید فكر نماییم كه با اظهارات منفی و ناامیدانه، جامعه دچار التهاب نمی گردد.
هاشمی ادامه داد: بخش عمده ای از امنیت مربوط به نشاط اجتماعی است. وقتی كه قوه قضاییه اقدام به اجرای عدالت می كند، بزرگ ترین خدمت به نشاط اجتماعی است و مردم متوجه می شوند كه قوه قضاییه با متخلفین و متقلبین برخورد می كند و قانون در كشور حكم فرما است.
وی اضافه كرد: مسئول بررسی محصولات تراریخته، وزارت جهاد كشاورزی و سازمان ملی استاندارد است و وزارت بهداشت و قوه قضاییه باید حقوق مردم را مطالبه كنند. ما مسئولیم و مردم از ما كار می خواهند و نباید مشكلات را به گردن یكدیگر بیاندازیم؛ چون كه مردم از اینكه اشكالات را به دیگران نسبت می دهیم، خسته شده اند.
هاشمی ادامه داد: در حوزه تولید، توزیع و عرضه مواد غذایی و آشامیدنی وزارت بهداشت مصمم است كه با متخلفان برخورد كند؛ چون كه این اقدامات از بروز بیماری ها و همینطور تحمیل هزینه دارویی، ساخت بیمارستان و توسعه تخت بیمارستانی جلوگیری می كند. همكاری وزارت كشور و فرمانداران در تامین سلامت جامعه بسیار مهم است و وزارت بهداشت حاضر است بعنوان بازوی اجرایی قوه قضاییه هر اقدامی را در جهت پیشگیری از تخلفات انجام دهد.
وی اظهار داشت: ۸۰ درصد از عوامل موثر بر سلامت مردم در اختیار سایر دستگاه های اجرایی است. برخورد با تخلفاتی كه با حضور مامورین بهداشتی، مقام قضایی و رسانه ها باشد از بروز شایعات جلوگیری می كند و مردم اطمینان خواهند یافت كه در برخورد با متخلفان جدی هستیم.
بنابر اعلام وبدا، وزیر بهداشت در انتها اظهار داشت: اگر مواردی از عرضه داروهای غیرمجاز و همینطور اضافه كردن مواد مخدر به بعضی از گیاهان دارویی مشاهده شود، حتما به صورت جدی برخورد قانونی خواهیم كرد.1396/12/06
14:01:57
5.0 / 5
4628
تگهای خبر: بهداشت , بیمارستان , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است