معاون بهداشت وزارت بهداشت خبر داد

افزایش سرعت در برخورد با متخلفان بهداشتی، تجهیز نیروهای بهداشت محیط به دستگاه های پرتابل

افزایش سرعت در برخورد با متخلفان بهداشتی، تجهیز نیروهای بهداشت محیط به دستگاه های پرتابل

پاراسول: معاون بهداشت وزارت بهداشت از مجهز شدن بازرسان بهداشت محیط به دستگاه های سنجش در محل اطلاع داد.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا علیرضا رئیسی در حاشیه مراسم مانور نوروزی نیروهای بهداشت محیط - كه عصر امروز در دانشگاه علوم پزشكی ایران برگزار گردید - اظهار نمود: این برنامه از ۱۵ اسفند ماه شروع شده است و تا ۱۵ فروردین ادامه دارد.

وی اضافه كرد: تمركز این طرح بر بهداشت اماكن عمومی، مواد غذایی، سكونتگاه های بین راهی، تفرجگاه ها و هتل ها است. نیروهای بهداشت محیط در قالب بیش از ۱۲۰۰ اكیپ بازرسی در سراسر كشور از ۸ بامداد تا ۲۰ بر این اماكن نظارت دارند. این نیروها در روزهای غیرتعطیل به ۲۷۰۰ اكیپ افزایش می یابند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت در ادامه اظهار داشت: مجهز شدن بازرسان به دستگاه های پورتابل و سنجش در محل همینطور افزایش سرعت در برخورد با متخلفان از خصوصیت های این دوره از فعالیت نیروهای بهداشت محیط در روزهای نوروز است. یكی از دستگاه هایی كه اخیرا بازرسان به آن مجهز شده اند دستگاه سنجش بار میكروبی است. ما در این دوره تاكید ویژه ای بر بهداشت رستوران های بین راهی و محل اسكان مسافران داریم.

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به همكاری قوه قضاییه، نیروی انتظامی، سازمان دامپزشكی، تعزیرات و وزارت صنعت در این بازرسی ها خاطرنشان كرد: سازمان تعزیرات در این بازرسی ها اكیپی را به همراه نیروهای بهداشت محیط برای بازرسی اعزام می كند. ما از مردم درخواست می نماییم كه گزارش های خود از تخلفات بهداشتی را به سامانه ۱۹۰ اعلام كنند.
1396/12/27
15:07:37
5.0 / 5
4657
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است