افزایش ظرفیت بیمارستان اعصاب و روان فجر تبریز به ۱۰۰ تخت

افزایش ظرفیت بیمارستان اعصاب و روان فجر تبریز به ۱۰۰ تخت

پاراسول: رئیس بیمارستان اعصاب و روان فجر از كوشش برای افزایش ظرفیت بیمارستان به ۱۰۰ تخت خواب اطلاع داد.


«سعید كنعانی» در گفت وگو با ایسنا، اظهار نمود: بحث تشكیل بیمارستان اعصاب و روان از سال ۷۲ مطرح بود، چون بعد از اتمام جنگ تحمیلی، جانبازانی كه دچار مشكلات اعصاب و روان در نتیجه ی موج انفجار شده بودند در بیمارستان های عمومی تحت درمان قرار می گرفتند كه این مورد هم یك سری مشكلات و سختی ها را به همراه داشت.
وی با بیان این كه اولین مركز اعصاب و روان تبریز را در سال ۷۲ در خیابان بهار با ۱۵ الی ۲۰ تخت آن هم بدون مجوز راه اندازی كردیم، ادامه داد: اساتید معتبر و مشهوری چون دكتر پورافكاری، ارفعی، خاقانی، و... به مداوای بیماران می پرداختند، در سال ۷۵ هم مكان فعلی بیمارستان برای این كار درنظر گرفته شد و عملیات ساخت و ساز آن شروع شد.
رئیس بیمارستان اعصاب و روان فجر به ساختمان قدیمی بیمارستان اعصاب و روان فجر كه در محوطه بیمارستان جدیدالاحداث قرار دارد اشاره نمود و اظهار داشت: فرآیند ساخت و ساز این بیمارستان از سال ۷۵ شروع شد و بعد از اتمام عملیات عمرانی فعالیت رسمی خویش را با كسب مجوز از وزارت بهداشت با ۳۶ تخت آغاز كرد.
كنعانی اظهار داشت: گروه های هدف مختلفی اعم از «جانبازان قطع نخاع، جانبازان قطع عضو و یك سری هم بیماران صدمه دیده در نتیجه ی موج انفجار» هم چنین خانواده ی جانبازان در این بیمارستان تحت پوشش قرار می گیرند و صرفاً جانبازان صدمه دیده توسط موج انفجار در این مكان بستری نبوده و هر جانباز و خانواده وی كه دارای مشكلات اعصاب و روان باشد تحت پوشش این بیمارستان است.
وی با بیان این كه برخلاف دیگر جانبازان، شمار بیماران بخش اعصاب و روان رو به افزایش است، اضافه كرد: روند نشان داده است كه سایر جانبازان در حال كاهش هستند، اما بیماری اعصاب و روان صرفاً در نتیجه موج انفجار نبوده و گروه های هدف ما كه طی زندگی دچار اینگونه مشكلات شود، تحت پوشش این بیمارستان خواهند بود.
رئیس بیمارستان اعصاب و روان فجر روند افزایشی بیماران بخش اعصاب و روان بیمارستان تخصصی فجر را عاملی برای توسعه ی بیمارستان دانست و اضافه كرد: بر این اساس استارت بیمارستان جدیدالاحداث اعصاب و روان فجر از اواخر ۸۸ زده شد و بخش ۳۶ تخت خوابی آن افتتاح شد؛ اكنون هم در حال افزایش به ۱۰۰ تخت هستیم.
كنعانی ادامه داد: می خواهیم بخش بیماران زیر ۱۸ سال را هم در این بیمارستان راه اندازی نماییم، چون كه فرزندان جانبازان و شهدا كه جزو گروه های هدف ما هستند هم دچار چنین مشكلاتی می شوند.
وی با بیان این كه اگر شرایط فراهم گردد برآنیم كه بخش زنان را هم در این بیمارستان راه اندازی نماییم، اظهار داشت: هم اكنون خدمات سرپایی به گروه های هدف(بانوان) كه شامل خانواده های جانبازان و شهدا و همینطور بانوان موج گرفته ی طی بمباران ها هستند، عرضه داده می گردد.
رئیس بیمارستان اعصاب و روان فجر با تاكید بر این كه در جهت خدمت رسانی به جانبازان هر قدر تلاش نماییم باز هم كم است، اضافه كرد: بخشی از وظایف در قبال جانبازان و ایثارگران حكومتی بوده كه باید انجام گیرد اما بزرگترین وظیفه «تكلیف ملتی» است و همه باید قدردان جانفشانی این عزیزان باشیم.
كنعانی با تاكید بر این كه وجود جانبازان تداعی كننده ی یاد شهداست، اظهار داشت: در كل روند خوشایندی در جریان است و پوشش جانبازان(با درصدهای مختلف) هم در حال افزایش است؛ ما هم در این بیمارستان كوشیده ایم كه جانبازان و خانواده های شهدا حداقل از جهت درمانی تحت فشار قرار نگیرند.
وی با بیان این كه بیماران بیمارستان تخصصی اعصاب و روان به دو نوع حاد و مزمن تقسیم می شوند، اظهار داشت: مریض های دائمی ما صرفاً سه الی چهار نفر هستند كه بیشتر جنبه ی نگهداری از این جانبازان را داریم، اما اغلب بیماران ۱۵ الی یك ماه دوره درمان دارند و پس از ترخیص هم ماهانه بصورت سرپایی ویزیت می شوند.1397/02/02
13:06:40
5.0 / 5
4741
تگهای خبر: بیمارستان , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است