افزایش خطر مبتلا شدن به سرطان با چراغ های LED خیابان ها

افزایش خطر مبتلا شدن به سرطان با چراغ های LED خیابان ها

پاراسول: محققان دانشگاه اكستر و موسسه سلامت جهانی بارسلونا دریافتند كه ارتباط زیادی بین قرار گرفتن در معرض نور LED و افزایش خطر مبتلا شدن به سرطان سینه و پروستات وجود دارد.همچنین نور آبی كه توسط چراغ های LED تولید می شوند، ریتم شبانه روزی و الگوهای خواب را تحت تأثیر قرار داده و سبب كاهش سطح هورمون ها می شوند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا و به نقل از اینهبیتت، محقق این تحقیق الجاندرو سانچز دیمگل اظهار نمود: انسان ها در طول شب نیاز به نور دارند و چراغ های خیابانیِ جدید سبب شده همه افراد بیشتر در معرض نور آبی قرار گیرند و در نتیجه ساعت بیولوژیكی بدن مختل شود.
در تحقیقات پیشین، خطر مبتلا شدن به سرطان به دنبال كار شبانه و در كنار نور مصنوعی، اثبات شده است و شدت و طول موج نور مصنوعی بخصوص در طیف آبی، تولید و ترشح ملاتونین را می كاهد. ملاتونین علاوه بر تنظیم چرخه خواب، عملكرد آنتی اكسیدانی ضد التهابی دارد. نور آبی انتشار یافته از تبلت، تلفن، كامپیوتر و تلویزیون از كوچك ترین طول موج ها و پر انرژی ترین شكل های نور است.
نتایج این تحقیق نشان داد خیلی از شهرها، چراغ های خیابانی قدیمی را به چراغ های LED كه انرژی بیشتری دارند و ارزان تر از روشنایی سنتی هستند، تغییر داده اند.
در این تحقیق بیش از ۴۰۰۰ نفر در ۱۱ منطقه مجزا در اسپانیا مورد بررسی قرار گرفتند. همینطور تصاویر گرفته شده در ایستگاه فضایی بین المللی برای میزان تاثیر نور آبی در مقیاس جهانی هم استفاده شده است.
پیش از این هم بهداشت عمومی انگلستان مطالعات زیادی در مورد تأثیر نور LED انجام داده است، اما انجمن پزشكی آمریكا سفارش می كند كه شهرداری ها و شركت های تجاری چراغ های LED با كمترین میزان روشنایی را نصب كنند.
نتایج این تحقیق در نشریه Health Health Perspective انتشار یافته است.1397/02/16
12:08:51
5.0 / 5
4220
تگهای خبر: انرژی , سرطان , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است