معاون اجتماعی وزارت بهداشت مطرح كرد؛

لزوم استفاده از نهادهای مردمی در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر

لزوم استفاده از نهادهای مردمی در پیشگیری از بیماری های غیرواگیر

پاراسول: معاون اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به انتقال الگوهای بیماری ها از واگیر به غیرواگیر، اظهار داشت: در ۴ دهه اخیر امید به زندگی در میان مردم ایران حدود ۲۳ سال افزایش پیدا كرده است.


به گزارش پاراسول به نقل از مهر، محمد هادی ایازی تصریح كرد: هم اكنون بیماری های غیرواگیر شامل بیماری های قلبی و عروقی، سرطان ها و حوادث ترافیكی، عامل اصلی مرگ و میر مردم كشور است.

وی با اشاره به اینكه بیماری های قلبی و عروقی عامل ۴۸ درصد از مرگ و میر در كشور است، بر لزوم آگاهی رسانی به مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی، نهادهای عمومی و دولتی در جهت پیشگیری از این بیماری ها تصریح كرد و اظهار داشت: اصناف كشور می توانند كمك بسیار زیادی به كاهش بیماری های غیرواگیر و تامین سلامت مردم كنند و خوشبختانه در یكی دو سال اخیر، جلسات مختلف و موثری را با اصناف همچون نانوایان و شیرینی پزها داشته ایم تا میزان شكر، جوش شیرین و نمك موجود در محصولات آنها كاهش پیدا كند. معاون اجتماعی وزارت بهداشت، از اعلام آمادگی اصناف برای تشكیل كارگروه های تخصصی به منظور كاهش میزان چربی، نمك و شكر موجود در مواد غذایی اطلاع داد و اضافه كرد: اصناف در قالب این گروه ها و برنامه هایی كه تدوین خواهد شد، محصولاتی را تولید می كنند كه به تامین سلامت جامعه كمك می نماید. ایازی تصریح كرد: برای كاهش آمار مرگ و میر های ناشی از بیماری های غیرواگیر، راهی جز افزایش مشاركت مردمی، نهادهای عمومی، دستگاه های دولتی و صنوف مختلف نخواهیم داشت. وی با اشاره به تصویب سند ملی پیشگیری از بیماری های غیرواگیر در كشور، خاطرنشان كرد: تكالیف و وظایف دستگاه های اجرایی مختلف در این سند مشخص شده كه این بخش دولتی است اما بخشی كه بسیار مهم و اثرگذار می باشد، مردم و صنوف مختلف هستند كه باید نقش خویش را به خوبی ایفا كنند.

1397/03/18
12:29:43
5.0 / 5
4488
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است