در نشست خبری عنوان شد؛

تركیه و عربستان رقبای داروسازان بالینی ایران

تركیه و عربستان رقبای داروسازان بالینی ایران

پاراسول: دبیر علمی هجدهمین كنگره داروسازی بالینی و نهمین همایش داروسازی بالینی ایران، از كشورهای تركیه و عربستان بعنوان رقبای كشورمان در رشته داروسازی بالینی در منطقه نام برد.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، دكتر فرشاد هاشمیان بعدازظهر چهارشنبه درنشست خبری با بیان این مطلب كه داروسازی بالینی ایران در منطقه پیشرو است، اظهار داشت: تنها می توان از كشورهای تركیه و عربستان بعنوان رقبای ایران در رشته داروسازی بالینی نام برد.
دبیر علمی نهمین همایش داروسازی بالینی ایران با اشاره به رشد سرعت پژوهش در داروسازی بالینی تاكید كرد: انتظارمی رود با افزایش تعداد داروسازان بالینی در كشورمان، شاهد رشد این رشته در سطح منطقه باشیم.
هاشمیان با اشاره به اینكه در كنگره پیشرو ۷ بخش علمی در سه روز دنبال می شود، خاطرنشان كرد: در حدود ۱۸۰۰ تا دو هزار شركت كننده در این كنگره و همایش حضور خواهند داشت.
وی با عنوان این مطلب كه كیفیت عرضه خدمات داروسازی بالینی در كشور مشكلی ندارد، اضافه كرد: مشكل ما هم اكنون تعداد كم داروسازان بالینی است. به صورتی كه هم اكنون فقط یك دوره فوق تخصص رشته داروسازی بالینی داریم.
هاشمیان تصریح كرد: ظرفیت داروسازی بالینی در ایران به گونه ای است كه می توانیم از سایر كشورهای منطقه، دانشجو جذب نماییم چون در این رشته پیش رو هستیم.
وی خاطرنشان كرد: جذب دانشجوی خارجی علاوه بر اینكه منفعت اقتصادی برای كشور به همراه دارد منجر به شناساندن جایگاه داروسازی بالینی ایران می گردد.
دبیر علمی همایش داروسازی بالینی با اشاره به ثبت نام ۶۰ نفر میهمان خارجی از كشورهای آسیایی و اروپایی در این كنگره، تصریح كرد: در كنگره پیشرو ۳۸ سخنران خواهیم داشت.

1397/03/24
12:23:34
5.0 / 5
4566
تگهای خبر: دارو , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است