محققان دریافتند؛

افزایش مبتلا شدن به فشارخون در زنان دچار اختلالات خواب

افزایش مبتلا شدن به فشارخون در زنان دچار اختلالات خواب

پاراسول: نتایج یك تحقیق جدید نشان داده است اختلالات خفیف خواب، نظیر به صورت ناگهانی از خواب بیدار شدن، می تواند باعث افزایش فشارخون شود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، نتایج مطالعه نشان داد زنانی كه مبتلا به اختلالات خفیف خواب بودند، حتی كسانی كه ۷ تا ۹ ساعت در شب می خوابیدند، به شكل قابل توجهی مبتلا به فشارخون بالا بودند.
محققان همینطور دریافتند بین التهاب اندوتلیال و اختلالات خفیف خواب رابطه وجود دارد. «بروك آگاروال»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه كلمبیا آمریكا، در این باره می گوید: «یافته های ما نشان داده است مشكلات خفیف خواب احیانا باعث آغاز التهاب اندوتلیال عروقی می گردد كه نقش قابل توجهی در بیماری قلبی-عروقی دارد.»
به گفته محققان، در حدود یك سوم افراد بزرگسالی كه به قدر كافی نمی خوابند و زن هم هستند، این مشكل به مراتب بزرگ تر و جدی تراست.
آگاروال در ادامه می افزاید: «این مسئله نگران كننده است چراكه مطالعات نشان داده است بیخوابی و اختلالات خفیف خواب تاثیر نامناسبی بر سلامت قلب و عروق در زنان دارد.»
در این مطالعه، محققان فشارخون و عادات خواب ۳۲۳ زن سالم را بررسی كردند. اختلالات ملایم خواب نظیر خواب با كیفیت پایین، طولانی شدن مدت زمان به خواب رفتن، و بیخوابی، در مقایسه با اختلالات شدید خواب، نظیر آپنه، سه برابر بیشتر است.

1397/04/16
16:57:30
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است