رئیس گمرك ایران خبر داد؛

اتصال سامانه گمرك به وزارت بهداشت، ترخیص فوری دارو و تجهیزات پزشكی

اتصال سامانه گمرك به وزارت بهداشت، ترخیص فوری دارو و تجهیزات پزشكی

پاراسول: رئیس كل گمرك اظهار داشت: با عنایت به اتصال سامانه گمرك و وزارت بهداشت، دارو و مواد اولیه دارو به محض ورود ترخیص شده و بدون معطلی از هواپیما یا كامیون به دست شركت ها و تولید كنندگان دارو می رسد.به گزارش پاراسول به نقل از گمرك جمهوری اسلامی ایران، فرود عسگری در مراسم امضای تفاهم نامه همكاری بین وزارت بهداشت و گمرك جمهوری اسلامی ایران، با بیان این كه گمرك، در هر شرایطی خویش را همواره در كنار وزارت بهداشت قرار داده است، تصریح كرد: گمرك جمهوری اسلامی از قابلیت هایی كه قوانین و مقررات در مورد كالاهای سلامت محور در اختیار این دستگاه قرار داده، حداكثر استفاده را خواهد برد.
رییس كل گمرك ایران با اشاره به اتصال سامانه گمرك و سامانه وزارت بهداشت، اضافه كرد: امیدوارم بتوانیم با كمك این سامانه ها، دارو، تجهیزات پزشكی و مواد اولیه دارویی، ملزومات پزشكی و كالاهای سلامت محور را با حداقل زمان و با كمترین ایستایی و با سرعت از گمرك زمینی، دریایی و هوایی ترخیص نماییم.
عسگری اضافه كرد: در شرایط فعلی كشور، همه مدیران گمرك كشور برپایه حساسیتی كه درمورد دارو و تجهیزات پزشكی وجود دارد، توجیه شده اند تا نسبت به ترخیص كالاهای سلامت محور حساسیت بیشتری داشته باشند.
رییس كل گمرك ایران با تاكید بر لزوم تسریع در ترخیص كالاهای سلامت محور به خصوص دارو وتجهیزات پزشكی از گمرك، اظهار داشت: درصدد هستیم تا با تولید تسهیلاتی در گمرك، كالا و مواد اولیه دارو به محض ورود ترخیص شده و به دست شركت ها و یا تولید كنندگان دارو برسد.
وی با اشاره به اینكه پیش از ورود كالا به كشور، صاحبان كارخانجات واحدهای تولید دارو می توانند در سیستم گمرك اطلاعات كالا را ثبت كنند، خاطرنشان كرد: این مساله سبب می گردد تا ترخیص كالای مورد نظر با معطلی روبرو نشود و با حداقل ایستایی كالایشان ترخیص شود.
عسگری اضافه كرد: همینطور تسهیلاتی برای مسافرینی كه دارو برایشان تجویز شده است در نظر گرفته شده است.وی در انتها تصریح كرد: تمام همكاران ما در گمرك قول می دهند كه اجازه ندهند دارو و تجهیزات پزشكی در گمرك های كشور رسوب كرده و دیر ترخیص شوند و به علت حساسیت دارو و تجهیزات پزشكی شخصا بر روند انجام ترخیص این كالاها نظارت می كنم.

1397/05/11
16:35:27
5.0 / 5
4374
تگهای خبر: بهداشت , پزشك , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است