4 نوع چای لاغری با اثر گذاری فوری كه باید بشناسید

4 نوع چای لاغری با اثر گذاری فوری كه باید بشناسید

پاراسول: اگر به فكر لاغر شدن و كاهش چربی اطراف شكم، ران و یا ساق پای خود هستید بد نیست كه با 4 نوع دمنوش یا چای گیاهی كه تاثیرات بسیار خوبی بر شما دارد آشنا شوید.


البته نوشیدن این دمنوش ها به معنی عدم داشتن رژیم لاغری  نیست.
1- چای سبز که بسیاری آن را می شناسند
چای سبز فواید بسیاری برای سلامتی دارد. خواص چای سبز برای پوست و مو هم شناخته شده است. چای سبز یکی از بهترین انواع چای لاغری است.  در یک مطالعه‌ی ۱۲ هفته‌ای دیگر مصرف عصاره‌ی چای سبز باعث کاهش چشمگیر در وزن، چربی بدن و کاهش سایز دور کمر شرکت‌کنندگان شد.
2- چای سیاه که اسم را کمتر شنیده اید
چای سیاه یکی از انواع چای لاغری است که بیشتر از سایر انواع چای مانند چای سبز، چای سفید و چای اولونگ فرایند اکسایش بر روی آن انجام گرفته است. اکسایش واکنشی شیمیایی است و زمانی اتفاق می‌افتد که برگ‌های چای درمعرض هوا قرار بگیرند و رنگ قهوه‌ای‌ پیدا کنند. رنگ تیره‌ی چای سیاه این‌گونه ایجاد می‌شود.
۳-  چای اولونگ را باید بشناسید
چای اولونگ یک چای لاغری سنتی چینی است که تا حدی متحمل اکسایش می‌شود و از لحاظ میزان اکسایش و رنگ حد واسط چای سبز و چای سیاه است. اغلب افراد چای اولونگ را با عطر میوه‌ای و دل‌پذیر و طعم منحصربه‌فرد توصیف می‌کنند. البته این عطر و طعم بسته به میزان اکسایش بسیار متغیر است.
در مطالعه‌ی اجمالی دیگر تأثیر چای اولونگ با آب مقایسه شد. به‌مدت ۳ روز به افراد چای اولونگ یا آب داده شد. سپس پژوهشگران میزان سوخت‌وساز آنها را اندازه‌گیری کردند. چای اولونگ درمقایسه با آب توانست به‌طور میانگین مصرف انرژی را ۲٫۹٪ یا معادل ۲۸۱ کالری در روز افزایش بدهد.
4-  دم‌نوش‌های مختلف گیاهی را جدی بگیرید
دم‌نوش‌ها از ریختن گیاهان، ادویه‌جات و سایر میوه‌ها در آب داغ تهیه می‌شوند. دمنوش های گیاهی با چای‌های سنتی تفاوت دارند، زیرا از برگ‌های گیاه چای تهیه نمی‌شوند و کافئین ندارند.
چای رویبوس، چای زنجبیل و چای میوه‌ی گل رز و چای ختمی ازجمله دمنوش لاغری مؤثر هستند. اگرچه ترکیبات و فرمول دم‌نوش‌ها بسیار متغیر است، اما براساس مطالعات، دم‌نوش‌ها می‌توانند به کاهش وزن و کاهش چربی کمک کنند.
در مطالعه‌‌ای پژوهشگران به موش‌های چاق دم‌نوش دادند و مشاهده کردند که این دم‌نوش‌ها در کاهش وزن و تنظیم سطح هورمون‌ها مؤثر بوده‌اند.
چای رویبوس از انواع دم‌نوش‌ها بوده که در چربی‌سوزی تأثیر ویژه‌ای دارد. در مطالعه‌ای درون‌کشتگاهی مشاهده شد که چای رویبوس سوخت‌وساز را افزایش می‌دهد و از تشکیل سلول‌های چربی جلوگیری می‌کند. بااین‌حال، به مطالعات بیشتری بر روی انسان‌ها نیاز است تا تأثیرات دم‌نوش‌هایی مانند رویبوس بر کاهش وزن تأیید شود.

1397/05/13
15:04:57
5.0 / 5
4442
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است