رئیس كمیسیون بهداشت مجلس مطرح كرد؛

كارشكنی تیم اقتصادی دولت در حوزه سلامت، انتقاد از افزایش تعرفه ها

كارشكنی تیم اقتصادی دولت در حوزه سلامت، انتقاد از افزایش تعرفه ها

پاراسول: رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس، عدم همراهی تیم اقتصادی دولت با وزارت بهداشت را یكی از دلایل بروز مشكل در راه اجرای طرح تحول سلامت دانست.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، دكتر حسینعلی شهریاری روز یكشنبه در مراسم رونمایی از سامانه ۱۶۶۶ بیمه سلامت اظهار داشت: یكی از خصوصیت هایی كه ما ایرانیان داریم این است كه آرزوهایمان را به صورت قانون درمی آوریم، بدون اینكه منابع مالی و مدیریت اجرایی در راه قانون را مورد توجه قرار دهیم بنابراین است كه فقط ۲۵ تا ۳۰ درصد قوانینی كه تعریف شده اند به مرحله اجرا رسیده اند.
وی با اشاره به اجرای طرح تحول سلامت در دولت یازدهم، اضافه كرد: هدف این طرح پشتیبانی از محرومان و اقشار صدمه پذیر جامعه بود كه بتوانند با داشتن دفترچه به بیمارستان های دولتی رجوع كنند و خوشبختانه در سه سال اول اجرا با تخصیص منابع مالی كه برای اجرای این طرح در نظر گرفته شده بود، شاهد رضایتمندی مردم از اجرای طرح تحول سلامت بودیم.
شهریاری افزود: اما اشكالی كه در راه اجرای این طرح به وجود آمد این است كه تیم اقتصادی دولت با وزارت بهداشت و سازمان بیمه سلامت نه تنها همراهی نكرد، بلكه گاها شاهد كارشكنی آنها هم بودیم به صورتی كه منابع لازم را در اختیار وزارت بهداشت و بیمه سلامت قرار ندادند.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح كرد: تنها چیزی كه در حوزه سلامت برای مردم محروم و اقشار صدمه پذیر قابل لمس بود، بیمه سلامت ایرانی ها بود كه به نظر بنده حتی می شد با آن بهره برداری سیاسی داشت اما پس از انتخابات و به دلیل كمبود منابع، این بیمه دچار مشكل شده است.
شهریاری در عین حال مشكل اصلی در حوزه سلامت را نحوه هزینه كرد منابع عنوان نمود و اظهار داشت: البته منابع مالی حوزه سلامت با عنایت به منابع مالی دولت خیلی كم نیست، بلكه می بایست به درستی مدیریت و هزینه شود.
وی با اشاره به اقدامات مجلس در جهت تامین منابع مالی بیمه سلامت اضافه كرد: ما ۴۷۵۰ میلیارد تومان اوراق برای بیمه سلامت تصویب كردیم كه تابحال فقط هزار میلیارد آن تخصیص داده شده است كه البته اوراق در حوزه سلامت كارساز نیست و مشتری ندارد.
شهریاری از مدیران سازمان بیمه سلامت خواهان نظارت جدی تر بر هزینه كرد منابع مالی شد و اظهار داشت: وقتی نسخه ها الكترونیكی شود می توان بر ویزیت پزشكان هم نظارت داشت.
وی، خواهان رفتار صادقانه با مردم شد و اظهار داشت: مردم باید در چارچوب قانون از مسئولان مطالبه گری كنند.
رئیس كمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از افزایش هزینه های خدمات سرپایی اظهارداشت: متاسفانه در بخش سرپایی گاها تعرفه ها به شكلی بالا رفت كه اصلا ضرورتی نداشت، چونكه برخی مردم با یارانه زندگی می كنند و نباید ما طوری رفتار نماییم كه احساس بدی در جامعه شكل بگیرد.
وی، علت اصلی نارضایتی مردم را تشدید اختلاف طبقاتی در جامعه عنوان نمود و اظهار داشت: سازمان بیمه سلامت باید به جای كاهش خدمات، هزینه ها را مدیریت كند.

1397/05/15
14:30:40
5.0 / 5
4510
تگهای خبر: بهداشت , خدمات , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است