آیا جراحی بینی برای شما مناسب است؟

آیا جراحی بینی برای شما مناسب است؟

پاراسول: تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی، امری كاملاً شخصی است. فقط شما هستید كه با مشورت جراح بینی خوب و نزدیكترین دوستان و خانواده‌تان، می توانید این تصمیم مهم را بگیرید.


آیا جراحی بینی برای شما مناسب است؟
تصمیم به انجام جراحی زیبایی بینی، امری کاملاً شخصی است. فقط شما هستید که با مشورت جراح بینی خوب و نزدیکترین دوستان و خانواده‌تان، می توانید این تصمیم مهم را بگیرید. برای بسیاری از بیماران این عمل موجب افزایش اعتماد بنفس، عزت نفس و اطمینان به خویشتن است. پس از عملِ جراحیِ موفقیت آمیز بینی، زندگی خیلی از مردم می تواند حقیقتا تغییر یابد و این جراحی تجربه‌ای ارزشمند و دلپذیر برای بیمار و جراح بینی باشد.

آیا خطرات بالقوه را در نظر گرفته اید؟
سعی نکنید فقط به نکات مثبت قضیه فکر کنید. شما باید در عین حال، هم توجهی دقیق به خطرات احتمالی جراحی بینی داشته باشید، و هم به مناسب بودن انتظارات خود بیاندیشید. از آنجا که تقریبا هیچ جراح بینی نمیتواند یک بینی بی نقص تولید کند، بهتر است بجای زیبایی در حد ایده آل، به بهبود زیبایی بینی خود فکر کنید.
یک جراح بینی توانا و ماهر در بهترین حالت، فقط به طور نسبی می تواند به کمال دست یابد، و این کار تحسین برانگیز و مهم نیاز به یک ترکیب اساسی از استعداد هنری، مهارت فنی، غضروف قوی، پوست عالی و همچنین کمی شانس دارد. خطرات جراحی بینی برای همه بیماران ممکن است پیش بیاید، اما جوانی، بنیه عمومی قوی، پوست روشن، زندگی پاک و یک بینی مناسب و نیازمند عمل، می‌تواند نتیجه ای رضایت بخش در پی داشته باشد. از سوی دیگر، به یاد داشته باشید که تمام جراحان بینی از یک نیشتر مخصوص جراحی (اسکالپل) استفاده می کنند، نه یک چوب جادویی. تمام نتایج جراحی بینی، حتی بهترین نتایج آن نیز، کم و بیش دارای نقص های پایدار هستند و حتی یک جراح بینی حرفه ای نیز نمی تواند تحت هیچ شرایطی یک وضعیت بی عیب و نقص را تضمین کند.

آیا انتظارات شما واقع بینانه است؟
بر اساس مشاهداتم طی سالها متوجه شدم که بیماران دارای بدشکل‌ترین بینی‌ها معمولاً معقول‌ترین انتظارات را دارند. متاسفانه معکوس این نیز صادق است. یعنی بیمارانی با بینی نسبتا مناسب، اغلب انتظارات کاملا غیر واقعی دارند. در حقيقت عمل جراحی بر روی يک بینی مستحکم، صاف و متناسب، بیشتر احتمال موفقیت نسبی دارد. اما به هر حال برای بهبود زیبایی، هر چند مقیاس تغییرات کوچک باشد، نيازمند پزشکی با مهارت های بالا هستیم.
شاید همین پیشرفت اندک در زیبایی و تغییر کمی که در چهره رخ می دهد، دلیل نارضایتی بیماران دارای بینی مناسب از نتیجه عمل زیبایی خود باشد. اگر چه احتمال یک جراحی عالی و کامل در بینی های بسیار بزرگ، کشیده، با پوست ضخیم، یا دارای آسیب دیدگی قبلی و یا فاقد غضروف سالم، کم تر است؛ با این همه، یک بهبود متوسط در وضع زیبایی بینی این افراد، اغلب به طور چشمگیری چهره شان را تغییر می دهد. جالب اینجاست که، علیرغم پیشامد مشکلات معمول در جراحی، نهایت انتظارات این جمعیت قدرشناس با رضایت خاطر برآورده می‌شود، و حتی بعضی نتیجه عمل جراحی را فرا تر از حد انتظار خود می یابند!
اگر چه بررسی ساختار بینی قبل از عمل جراحی بینی، می تواند نتیجه ای نسبتا مطلوب برای ما حاصل کند. با این همه، انتظار یک نتیجه “بی نقص” حتی با در نظر گرفتن انجام تمام پیش بینی های لازم، غیر واقعی است.


جراح بینی

آیا شما به دنبال بهتر شدن هستید یا کمال؟
گرچه در حال حاضر میلیون ها نفر از متقاضیان جراحی بینی، از مزایای پایدار یک بینی طبیعی و جذاب، (اگرچه کمی ناقص) لذت می برند. اما برای برخی از بیماران این گرایش به کمال، تبدیل به وسواسی خطرناک می شود. اثرات پشت سر هم جراحی های مکرر، برای افراد خواستار یک بینی “بی نقص” (یا چیزی که خود به عنوان بینی بی نقص می شناسند)، ممکن است منجر به ناهنجاری پیشرفته و در نهایت خراب شدن دائمی شکل بینی شود. شماری روزافزون از سلبریتی ها و افراد مشهور که ثروت بیش از حد شان، آنها را به این وسواس خطرناک سوق می دهد، برای مردم تبدیل به عاملی هشدار دهنده شده است، که خطرات ناشی از انتظارات غیر واقعی و اشتباه را به آن ها گوشزد می کند.
در حالیکه بسیاری از بینی های بدشکل را می توان با تکنیک های مدرن جراحی ترمیمی بینی اصلاح کرد، با این همه بیمارانی که ظاهر طبیعی خود را باز یافته اند، بهتر است ریسک جراحی‌های بیشتر را متحمل نشوند. هرچند تصمیم به تجدید عمل جراحی بینی بین بیمار و جراح بینی به طور مشترک گرفته می‌شود، و پیش از آن خطرات را به دقت ارزیابی می کنند و آگاهی های لازم قبل از عمل را به بیمار می دهند. با این همه، هر جراحیِ مجدد بینی، احتمال عوارض و خطرات پیش بینی نشده یا بدتر شدن جراحات و آسیب های موجود را افزایش می دهد. و اصولا همه بینی ها نامزد خوبی برای عمل جراحی نیستند. به طور خلاصه، باید گفت، بعضی از بینی ها دست نخورده بمانند بهتر است.

1397/05/17
23:52:22
5.0 / 5
4517
تگهای خبر: رپورتاژ , سلامت , جراحی , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(2)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است