در بسته امروز اخبار اجتماعی ایسنا بخوانید:

از روند صعودی طلاق تا علی و فاطمه هایی كه به خانه بخت رفتند

از روند صعودی طلاق تا علی و فاطمه هایی كه به خانه بخت رفتند

پاراسول: اداره اجتماعی ایسنا، بیست و دومین روز از دومین ماه تابستان را با انتشار بیش از ۵۰ خبر روی خروجی خود پشت سرگذاشت؛ خبرهایی كه در شش سرویس خبری منتشر گردید و در این میان خبرهایی از سرویس های خانواده، سلامت، محیط زیست وشهری بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، خبرهایی كه بیشترین فراگیری و تاثیرگذاری را در بین اخبار اجتماعی امروز داشتند به همراه لینك مستقیم آن ها در ادامه آمده است:

عمر ۱۳ ساله «قانون تسهیل ازدواج» و مصوباتی كه هیچگاه اجرایی نشد سرویس خانواده ایسنا همزمان با آغاز هفته ازدواج به بررسی قانون تسهیل ازدواج پرداخته است. «قانون تسهیل ازدواج» قانونی ۱۳ ماده ای كه ۱۳ سال پیش به تصویب رسید و به قول مسئولان هیچگاه آنطور كه باید اجرایی نشد؛ این در حالیست كه در آذرماه گذشته كمیسیون فرهنگی مجلس گزارش بررسی اجرای آن را به منظور رسیدگی به تخلفات قانونی مسئولان تهیه و برای رسیدگی به قوه قضاییه ارسال كرد.
سیدجواد رضوی، مدیركل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی وزارت ورزش و جوانان هم در این باره به ایسنا اظهار داشت: سوالی كه مطرح است این است كه چرا از ۱۳ سال پیش تا كنون این قانون پیگیری نشده است؟ این درحالیست كه اجرای قانون تسهیل ازدواج به شكل پراكنده در دستگاه های مختلف اجرا شده است اما قسمت اصلی و مهم این قانون كه تشكیل صندوق اندوخته جوانان برای تامین منابع آن بود، تا كنون به مرحله اجرا نرسیده است.

تندگویان: روند صعودی «طلاق» از سال ۷۵ تا ۹۶
محمد مهدی تندگویان، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان با اشاره به این كه نسبت طلاق به ازدواج در سال ۹۶ حدود ۲۹ درصد بوده است، بیان كرد: این آمار به این معنا است كه به ازای هر ۱۰۰ ازدواج ۲۹ طلاق اتفاق افتاده است. همینطور نمودارها نشان می دهند كه از سال ۷۵ تا ۹۶ روند طلاق صعودی بوده است.
وی از برگزاری انتخابات مجمع ملی جوانان تا دی ماه اطلاع داد و اظهار داشت: ادعای وزارت كشور در مورد ارسال نشدن نامه درخواست ثبت شناسه سازمان های مردم نهاد از جانب وزارت ورزش و جوانان درست نیست و آمادگی آن را داریم كه این مكاتبات را رسانه ای نماییم.
بیش از ۳۸۰۰ علی و فاطمه سال قبل به خانه بخت رفتند سرویس شهری ایسنا هم همزمان با اغاز هفته ازدواج بر جدیدترین آمار این حوزه مروری كرده است. محمدباقر عباسی، مدیركل دفتر آمار و اطلاعاتی جمعیت سازمان ثبت احوال با اشاره به اینكه در سال قبل در كشور ۶۰۵ هزار و ۳۹۵ ازدواج رخ داد، اظهار داشت: در ۳۸۱۲ مورد از این ازدواج ها نام زوجین علی و فاطمه بود.
وی با اشاره به اینكه ۲۲ مرداد ماه مصادف با اول ذی الحجه بعنوان روز ازدواج امام علی (ع) و فاطمه زهرا (س) بعنوان روز ازدواج نام گذاری شده است، اظهار نمود: در سال ۱۳۹۶ در كشور ۶۰۵ هزار و ۳۹۵ ازدواج رخ داده كه از این تعداد در ۶۶۳۰ رویداد نام زوجین و یا یكی از آنها علی و فاطمه بود كه در ۳۸۱۲ مورد نام زوجین همزمان علی و فاطمه و در ۲۸۱۸ نام زوجین علی و زهرا بوده است. ازدواج هایی كه دقیقاً یادآور مناسبت مبارك نامگذاری روز ازدواج است.
حداقل و حداكثر قیمت "قبر" سعید خال، مدیرعامل سازمان بهشت زهرا (س) با تاكید بر اینكه قیمت قبرها در این سازمان حداكثر ۱۶ میلیون تومان و حداقل به صورت مجانی است، اظهار داشت: این سازمان تا پنج سال آینده برای تدفین متوفیان تهرانی ظرفیت دارد.
وی در نشست خبری امروز دوشنبه در تشریح اقدامات سازمان بهشت زهرا (س) بخصوص ظرف ۹ ماهه اخیر اظهار داشت: سازمان بهشت زهرا (س) در سال ۱۳۴۵ احداث و در تیرماه ۱۳۴۹ راه اندازی شد. این سازمان به همراه حرم مطهر حضرت امام خمینی (ره) وسعتی حدود ۷۵۰ هكتار دارد و بعنوان قطب فرهنگی كلانشهر تهران به حساب می آید.
بكارگیری تجهیزات متناسب با اقلیم و توپوگرافی در مرزبانی سردار قاسم رضایی، فرمانده مرزبانی ناجا در گفت وگویی كه امروز با خبرنگار سرویس حوادث ایسنا داشته است از بكارگیری تجهیزات و امكانات فنی و خودرویی متناسب با اقلیم و توپوگرافی مناطق مرزی در مرزبانی اطلاع داد.
وی درباره استفاده از تجهیزات و خودروهای جدید ناجا در مرزبانی اظهاركرد: نوار مرزی خاكی كشورمان چندین هزار كیلومتر است و مناطق و كشورهای مختلفی با اقلیم های مختلف با ما هم مرز هستند، بنابراین همواره لازم است تا از تجهیزات و امكانات به روزی در مرزها استفاده نماییم.
جزئیات اجرای طرح "نذر آب" در سیستان و بلوچستان
حبیب درگاهی، رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر در مورد طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان اظهار داشت: علاوه بر تعبیه تانكرهای آب در مناطق مختلف، ۱۹ كاروان سلامت خدمات درمانی، بهداشتی و آموزشی در استان عرضه كردند و بسته های حمایتی هم میان ۵۰ هزار خانوار توزیع شد.
وی در مورد اجرای طرح نذر آب در استان سیستان و بلوچستان اظهار نمود: بعد از سفر رئیس جمعیت به استان سیستان و بلوچستان و رویت مشكلات ناشی از خشكسالی كه برای مردم شریف این منطقه بوجود آمده و همین طور مشكلات مربوط به اشتغال و درمان این عزیزان، ریاست جمعیت دستور ویژه ای برای پیگیری ومطالبه گری در زمینه رفع نیازهای مردم خطه سیستان و بلوچستان صادر و جلسات متعددی تشكیل شد و با سفرهای دبیر كل جمعیت هلال احمر و همكاران ما و برگزاری جلسات، جمع بندی بر این شد كه جمعیت هلال احمر بر مبنای تكالیفی كه به عهده دارد، در سه حوزه برای خدمت رسانی به مردم سیستان و بلوچستان ورود كند.

واكسیناسیون آنفلوآنزا برای زلزله زدگان در پاییز دكتر علیرضا رییسی، معاون بهداشتی وزارت بهداشت ضمن تشریح آخرین وضعیت بهداشتی در مناطق زلزله زده به خبرنگار سرویس سلامت ایسنا اظهار داشت: زمانی می توانم درباره وضعیت بهداشتی این مناطق اطمینان خاطر كامل داشته باشم كه مردم به صورت كامل به زندگی نرمال شان بازگردند، در خانه های خودشان اسكان یابند و وضعیت آب، برق و فاضلاب و... به صورت مناسب باشد.
وی درباره آخرین وضعیت بهداشتی در مناطق زلزله زده كرمان و كرمانشاه، اظهار داشت: به صورت منظم تیم هایی از حوزه بهداشت به مناطق زلزله زده اعزام می شوند و وضعیت را بررسی می كنند. ضمن اینكه روسای دانشگاه های علوم پزشكی مناطق زلزله زده و بخصوص معاونین بهداشت استان های زلزله زده مرتبا شرایط بهداشتی را به صورت مكتوب به ما اعلام می كنند.


آخرین وضعیت بازار دارویی كشور
دكتر ایرج حریرچی، سخنگوی وزارت بهداشت ضمن ارائه گزارشی از آخرین وضعیت بازار دارویی كشور به احتكار كنندگان اخطار داد و اظهار داشت: كسانی كه در ایام سخت تلاش در سودجویی دارند، بدانند ما هم اهرم های لازم را در بازار داریم و این افراد وارد لیست قرمز یا سیاه ما می شوند و برخورد قانونی هم از سوی ما و مراجع قانونی صورت می گیرد.

ساخت مدرسه سبز در تهران علی شهری، مدیركل نوسازی مدارس استان تهران هم در گفت وگو باخبرنگار آموزش و پرورش ایسنا، با اشاره به اینكه در آموزش و پرورش، تولی گری ساخت مدارس سبز به سازمان نوسازی مدارس سپرده شده است، اظهار داشت: می خواهیم در تهران ابتدا یك مدرسه را بر اساس اصول مدیریت سبز طراحی نموده و بسازیم.
وی درباره روند ساخت «مدارس سبز » در پایتخت اظهار نمود: مدارس سبز در قالب حفظ محیط زیست و بهینه سازی مصرف در انرژی و آب است. هم اكنون با معضلات زیست محیطی روبرو می باشیم و باید فرهنگ حفظ محیط زیست در مدارس شكل بگیرد.
استقرار ۱۶ ایستگاه پایش گرد و خاك در شرق و جنوب شرق كشور شینا انصاری، مدیر كل پایش فراگیر سازمان حفاظت محیط زیست در گفت و گویی با خبرنگار محیط زیست از استقرار ۱۶ ایستگاه پایش گرد و غبار در جنوب و جنوب شرق كشور اطلاع داد.
وی اظهار نمود: با عنایت به كمبود ایستگاه های پایش ذرات در استان های شرق و جنوب شرق كشور بزودی ۱۶ ایستگاه پایش گرد و غبار در این منطقه استقرار می یابد.
پررنگ نبودن محیط زیست در كنوانسیون رژیم حقوقی خزر جای تعجب ندارد پروین فرشچی، معاون محیط زیست دریایی سازمان حفاظت محیط زیست با تاكید بر اینكه بحث عمده كنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر، امنیت در این دریا است و پررنگ نبودن محیط زیست جای تعجب ندارد، اظهار نمود: با این وجود این رژیم حقوقی جدید، اجرای كنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریایی خزر و پروتكل های آن را سرعت و جدیت می بخشد.
وی در مورد جایگاه محیط زیست در رژیم حقوقی جدید دریای خزر اظهاركرد: كنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر بیشتر به مسائل كلی می پردازد و مسئله اصلی آن بحث امنیت در دریای خزر است. مسئله مهم دیگر در این رژیم حقوقی، انتقال خط لوله نفت از بستر دریای خزر است ازاین رو باید تفاوت این كنوانسیون را با كنوانسیون حفاظت از محیط زیست دریایی دریای خزر درك و این دو را از هم متمایز نماییم.

پربازدیدها
در بین پنج خبر دارای بیشترین بازدید در اداره اجتماعی ایسنا هم دو خبر از سرویس سلامت، یك خبر از سرویس محیط زیست و دو خبر از سرویس شهری بیشترین توجه مخاطبان را به خود اختصاص داده كه در ادامه آمده است:
نشانه هشداردهنده كمبود ویتامین B۱۲
پررنگ نبودن محیط زیست در كنوانسیون رژیم حقوقی خزر جای تعجب ندارد
بیش از ۳۸۰۰ علی و فاطمه سال قبل به خانه بخت رفتند
روند صعودی «طلاق» از سال ۷۵ تا ۹۶/ افزایش آمار ثبت «ازدواج» از ابتدای سال
ظرفیت بهشت زهرا (س) تا پنج سال آینده تكمیل می شود/ حداقل و حداكثر قیمت "قبر"1397/05/23
12:57:26
5.0 / 5
4363
تگهای خبر: آب , بهداشت , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است