آلمان و انگلیس طالب نیروی كار ایران شدند

آلمان و انگلیس طالب نیروی كار ایران شدند

پاراسول: رییس هیات مدیره انجمن صنفی كاریابی های بین المللی از اعزام نیروی كار ایرانی در رشته های عمران، مكانیك و الكترونیك، پرستاری و كامپیوتر به انگلستان اطلاع داد.محمد حسن احمدپور در گفت وگو با ایسنا، مهمترین برنامه انجمن صنفی كاریابی های بین المللی را تدوین نقشه راه سه ساله اشتغال خارج كشور عنوان نمود و اظهار داشت: با عنایت به جایگاه اعزام نیروی كار به خارج در اسناد بالادستی و همینطور تاكیدات مقام معظم رهبری، لزوم توسعه و تقویت اشتغال خارج از كشور بخصوص بحث صدور خدمات فنی و مهندسی همچون سیاستهایی است كه با همكاری دستگاهای اجرایی و سایر نهادهای مرتبط دنبال خواهیم كرد.

او با اشاره به اینكه بیش از ۲۰ درصد تولید ناخالص ملی كشورهایی همچون فیلیپین از محل اعزام نیروی كار مهاجر به دست می آید، تصریح كرد: در بسته ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی كه به منظور رونق تولید و اشتغال به دستگاهها ابلاغ كرده، ۱۲ تكلیف بر عهده وزارت كار گذاشته شده است كه در دو مورد اعزام نیروی كار به خارج مورد تاكید قرار گرفته است.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی كاریابی های بین المللی در ادامه از انعقاد قرارداد اعزام نیروی كار ایرانی به انگلستان اطلاع داد و درباره جزئیات آن اظهار داشت: به باعث تفاهم نامه ای كه با موسسه ITWR انگلستان بر اساس لیست مشاغل مورد نیازشان به امضا رساندیم، اعزام نیروی كار در پنج رشته پرستاری، كامپیوتر، مكانیك، الكترونیك و عمران صورت می پذیرد.

احمدپور با اشاره به نیاز شدید انگلیس به مشاغلی همچون پرستاری، اظهار داشت: طبق این تفاهم نامه در اولین مرحله برای ۱۰۰ پرستار صلاحیت دار، فرصت شغلی فراهم گشته است اما در مورد سایر مشاغل، مراحل اعزام مطابق ضوابط قانونی این كشور به شكل موردی و برای هر داوطلب با عرضه رزومه و بررسی موقعیتهای شغلی موجود صورت می گیرد.

به گفته رییس هیات مدیره انجمن صنفی كاریابی های بین المللی، پرستاران داوطلب باید حداقل سه سال تحصیلات دانشگاهی، یك سال سابقه كار و مدرك زبان انگلیسی آیلتس آكادمیك با نمره ۷ یا مدرك OET با حداقل نمره B را داشته باشند و بعد از هشت ماه تا یكسال می توانند مجوز كار در انگلیس را كسب كنند.

وی درباره بالا بودن ظرفیت نیروی پرستاری و نحوه گزینش پرستاران، اظهار داشت: با توجه به محدودیت تعداد موقعیت شغلی برای پرستاران داوطلب در كل كشور و پیش بینی استقبال بیش از ظرفیت موجود، تدابیر لازم برای اولویت بندی داوطلبان صورت گرفته است؛ البته رزومه ها با اولویت داشتن مدرك زبان انگلیسی آیلتس دریافت و از افراد جهت مصاحبه دعوت می گردد و بعد از بررسی سطح توانایی زبان و ارزیابی صلاحیت افراد، قرارداد نهایی به امضا می رسد.

احمدپور در عین حال آلمان را دیگر متقاضی نیروی كار ایران برشمرد و اظهار داشت: با عنایت به ظرفیت بازار كار رشته پرستاری در این كشور و توافقی كه به منظور آموزش كمك پرستاری منعقد كرده ایم مقرر است متقاضیان به فعالیت در رشته كمك پرستاری در آلمان بعد از گذراندن ۲۴۰ ساعت دوره آموزش نظریه در ایران، ۲۴۰ ساعت دوره آموزش بالینی در برلین و ۸۰ ساعت دوره توجیهی در برلین، بعنوان كمك پرستار در این كشور مشغول به كار شوند.

رییس هیات مدیره انجمن صنفی كاریابی های بین المللی، شرط پذیرش پرستاران در دوره های آموزشی را دارا بودن مدرك آخر دوره پیش دانشگاهی و دیپلم و تسلط به زبان آلمانی عنوان نمود.

به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، مبحث اعزام نیروی كار به خارج، روشی مرسوم در تمام دنیاست و كشورها تلاش می كنند با برنامه ریزی مناسب سهم خود از این بازار را بالا برند. در برنامه ششم توسعه اولویت اقتصادی در سیاست خارجی كشور، جذب دانش و نوآوری از كشورهای صاحب فناوری، توسعه بازارهای صادراتی، خدمات فنی و مهندسی و كالاهای ایرانی و اعزام نیروی كار به خارج عنوان شده است.شناسایی بازارهای هدف شغلی و تسهیل اعزام نیروی كار ایرانی به خارج همچون وظایف و ماموریتهای پیش بینی شده برای دفاتر هدایت و پشتیبانی از نیروی كار ایرانی در كشورهای خارجی است.
1397/06/08
19:24:28
5.0 / 5
5127
تگهای خبر: تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است