دبیر علمی همایش نقشه برداری مغز ایران

۳۰ درصد مردم بی خوابی را تجربه می كنند، اثبات اختلال خواب موبایلی

۳۰ درصد مردم بی خوابی را تجربه می كنند، اثبات اختلال خواب موبایلی

پاراسول: دبیر علمی پنجمین همایش نقشه برداری مغز ایران با اشاره به عوارض اختلالات خواب اظهار داشت: آمارهای جهانی نشان داده است ۳۰ درصد مردم علائم بی خوابی را تجربه می كنند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، دكتر مسعود طهماسیان روز یكشنبه در نشست خبری پنجمین همایش بین المللی نقشه برداری مغز ایران كه مقرر است از ۷ تا ۹ مهرماه ۹۷ در مركز همایش های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی برگزار شود، تصریح كرد: با عنایت به پروژه اختلالات خواب كه در ایران دنبال می شود، یك گروه بین المللی در این راستا با همكاری ۱۲ كشور دنیا تشكیل شده كه مسئول آن گروه ایران است.
وی با اشاره به ثبت نام ۲۰۰ نفر در این نمایش و عرضه ۶۰ خلاصه مقاله، اضافه كرد: ۴۰ مقاله به صورت سخنرانی و مابقی در قالب پوستر عرضه می گردد.
طهماسیان از برگزاری سه كارگاه ثبت و تحلیل نوار مغز در طول برگزاری همایش اطلاع داد و خاطرنشان كرد: سه روز پس از همایش هم كارگاه عملكردی مغز را هم خواهیم داشت.
دبیر علمی همایش نقشه برداری مغز ایران در ادامه با اشاره به اهمیت شناسایی تغییرات در مغز افراد مبتلا به اختلالات خواب، خاطرنشان كرد: توقف تنفسی در حین خواب تا ۵ برابر ریسك آلزایمر را بالا می برد.
وی با اشاره به اینكه ۴ تا ۷ درصد مردم گرفتار اختلال توقف تنفسی در خواب هستند، اظهار داشت: اختلالات خواب ناشی از استفاده از موبایل هم اثبات شده است.
به گفته طهماسیان، اختلال خواب سبب می گردد مشكلات جدی روان شناختی پیش بیاید و در نتیجه این اختلالات ارتباط جدی با افسردگی افراد دارد به صورتی كه بعضاً شاهد افسردگی مقاوم به درمان در این افراد هستیم.
دبیر علمی همایش نقشه برداری مغز ایران با طرح این مورد كه واقعا نمی دانیم چه تغییراتی در مغز اتفاق می افتد تاكید كرد: هدف ما از این بررسی، تغییراتی است كه در چه مناطقی از شبكه مغز اتفاق می افتد تا بتوان در آینده برپایه همین اطلاعات، اختلالات خواب را درمان كرد.
وی با بیان اینكه علائم بی خوابی در مردم تا ۳۰ درصد تجربه می شود، تصریح كرد: البته آمارها و بررسی ها خیلی بیشتر از این درصدی است كه عنوان می گردد.
طهماسیان از ارتباط چاقی و دیابت با اختلالات خواب اطلاع داد و اظهار داشت: چاقی و دیابت اكسیژن رسانی را مختل كرده و در نتیجه توقف تنفسی در خواب اتفاق می افتد.
دبیر علمی همایش نقشه برداری مغز ایران با بیان اینكه ۲۴ درصد افراد در ریسك آپنه تنفسی هستند اظهار داشت: ۱۰ درصد مردم هم بیماری اختلالات خواب را دارند.

1397/07/01
23:23:22
5.0 / 5
4379
تگهای خبر: بیماری , درمان , علم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است