آخرین آمار جانباختگان مسمومیت با الكل

آخرین آمار جانباختگان مسمومیت با الكل

پاراسول: معاون اجتماعی وزیر بهداشت آخرین آمار مسمومیت با الكل در كشور طی یك ماه گذشته را شرح داد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر محمدهادی ایازی در مراسم رونمایی از تست های جدید مواد مخدر و الكل اظهاركرد: در یك ماه اخیر ۴۶۰ مورد مسمومیت ناشی از الكل در كشور داشتیم كه منجر به مرگ ۴۲ نفر شد.
وی با اشاره به اینكه ۱۷۰ نفر هم كلیه های خویش را از دست دادند و باید دیالیز شوند، اظهار داشت: ۱۶ نفر از مصرف كنندگان هم نابینا شدند.
وی با اشاره به اینكه درصد قابل توجهی از جامعه ما از الكل استفاده می نمایند، اظهار داشت: البته این درصد در مقایسه با دیگر كشورها درصد كمی است، اما به هر حال باید به این موارد هم توجه گردد.
به گفته وی، ۵۰ درصد تصادفات كه منجر به مصدومیت یا مرگ شده است، ناشی از مصرف الكل بوده است.
ایازی در بخش دیگری از سخنان خود به آمار اعلام شده از جانب ستاد مبارزه با مواد مخدر درباره جمعیت معتادان كشور اشاره نمود و اظهار داشت: طبق آمارها دو میلیون و ۸۵۰ هزار معتاد در كشور داریم كه طبیعتا در میان افراد هم رانندگان و كاربران ترافیكی حضور دارند.
شش درصد از متقاضیان دریافت گواهینامه معتادند
معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به اینكه طبق آمارهای ما شش درصد از افرادی كه برای دریافت گواهینامه رجوع می كنند، معتادند، اظهار داشت: همینطور حدود ۳۰ درصد از افرادی كه در جاده ها تردد می كنند هم اعتیاد دارند كه این آمار قابل توجهی است.
ایازی افزود: برخی تصور می كنند اگر مواد مخدر را مصرف كنند تمركز و انرژی بیشتری می گیرند، در حالیكه به هیچ عنوان اینگونه نیست و اتفاقا آن ها تمركز و انرژی خویش را از دست می دهند.
مرگ روزانه ۶۶ نفر در شهریورماه به علت تصادفات
معاون اجتماعی وزیر بهداشت با اشاره به اینكه در شهریور ماه روزانه ۶۶ نفر در تصادفات جان باختند، اظهار داشت: این آمار یعنی روزانه به اندازه تعداد جان باختگان هواپیمای تهران – یاسوج در جاده ها كشته داده ایم كه این آمار بالایی است.
وی در بخش دیگری از سخنانش اضافه كرد: ۱۰ هزار تخت بیمارستانی ما همواره در طول سال مخصوص مصدومان و مجروحان حوادث ترافیكی است.
ایازی با اشاره به اینكه ۷۰ درصد تصادفات به عامل انسانی بازمی گردد، اظهار داشت: این نشان داده است كه اصلاح رفتار سهم زیادی در كاهش حوادث ترافیكی و تلفات ناشی از آن دارد. رفتار پرخطر ترافیكی یك دغدغه جدی برای همه ماست.1397/07/17
12:59:56
5.0 / 5
4528
تگهای خبر: انرژی , بهداشت , بیمارستان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است