رئیس انجمن علمی روان پزشكان ایران عنوان كرد:

نقش نوسانات ارزی در بروز اختلالات اضطرابی جامعه

نقش نوسانات ارزی در بروز اختلالات اضطرابی جامعه

پاراسول: رئیس انجمن علمی روان پزشكان ایران نقش نوسانات ارزی را در بروز اختلالات اضطرابی جامعه موثر دانست.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، مریم رسولیان بامداد چهارشنبه در نشست خبری سی و پنجمین همایش انجمن علمی روان پزشكان ایران اظهار داشت: نوسانات ارزی یكی از عوامل اجتماعی ناشی از بحران های اقتصادی می باشد و اساساً در بروز استرس تأثیر دارد.
وی اضافه كرد: افراد بر اساس شخصیت و خصوصیت های فردی نسبت به این قبیل بحران ها واكنش نشان می دهند ولی می توان عنوان داشت كه این قبیل بحران ها، فضای عمومی جامعه را ناامن می سازد.
رسولیان تصریح كرد: وقتی مشكلات از حدی می گذرد اساساً عملكرد فرد را می كاهد و وقایعی از این دست روی عملكرد جامعه اثرگذار می باشد.
رئیس انجمن علمی روان پزشكان ایران در ارتباط با نوسانات ارزی و افزایش سكته های قلبی در هفته های اخیر خاطرنشان كرد: افزایش اضطراب برای كسی كه زمینه بیماری قلبی دارد می تواند منجر به سكته شود.
وی با عنوان این مطلب كه عوامل اجتماعی بسیار پیچیده است، تصریح كرد: اضطراب های از نوع بحران های اقتصادی می تواند برپایه خصوصیت های فردی بر عملكرد افراد اثرگذار باشد.
رئیس سی و پنجمین همایش انجمن علمی روان پزشكان ایران در ادامه به موضوعات مورد بحث در همایش امسال اشاره نمود و اظهار داشت: در همایش امسال موضوعات مختلفی همچون مسائل صنفی و اجتماعی در حوزه روان پزشكی و همینطور درمان و اختلالات روان پزشكی، آموزش روان پزشكی و عوامل اجتماعی موثر بر سلامت بحث و گفتگو می گردد.
به گفته وی، اغلب پژوهش ها نشان داده حداكثر ۲۵ تا ۳۰ درصد سلامت افراد ناشی از رفتارهای فردی است و عوامل اجتماعی مانند فقر و نابرابری سهم ۷۰ درصدی در سلامت جامعه دارد.

1397/07/19
13:58:18
5.0 / 5
5018
تگهای خبر: بیماری , پزشك , درمان , سكته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است