بدرقه كاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی و سفارش های وزیر بهداشت بعلاوه فیلم

بدرقه كاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی و سفارش های وزیر بهداشت بعلاوه فیلم

پاراسول: وزیر بهداشت ضمن تشریح اقدامات وزارت بهداشت برای حفظ سلامت زائرین اربعین حسینی، در عین حال از زائران خواست كه مراقبت سلامتی شان در حین سفر به كربلا و نجف باشند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر سیدحسن هاشمی در مراسم بدرقه كاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی، اظهار داشت: در كنار مرقد امام خمینی (ره) و رهروان صالح آن بزرگوار در بهشت زهرا (س) و در جوار قبور مطهر صف شكنان و رزمندگانی هستیم كه برای رسیدن به كربلا معبرگشا بودند و جان شان را فدا كردند كه به همه آنها و به همه كسانی كه این راه را گشودند، درود می فرستیم و امیدواریم ما ادامه دهندگان صادق و خالص این راه باشیم. خوشحالم كه بار دیگر با شما همكاران اورژانس و حوزه بهداشت برای خدمت رسانی به زائران حسینی آماده می شویم. شما پیش قراول و تامین كننده سلامت و امنیت جانی این زائران هستید و امیدوارم در كنار سایر خدمت گذاران اعم از هلال احمر، پلیس، وزارت كشور و... در حوزه امنیت و دفاع از زائران ایرانی و زائران كشورهای اطراف كه وارد مرزهای شرقی ما می شوند تا خویش را به كربلا برسانند، موفق باشید.

هاشمی با اشاره به اینكه خوشحالم كه بار دیگر توفیق با ما یار بود و می توانیم در این ایام انجام وظیفه نماییم، اضافه كرد: شما ۲۵ روز در خدمت زائران امام حسین (ع) هستید و امیدوارم خداوند اجرش را در این دنیا و آن دنیا به شما بدهد. از طرفی هم در حوزه بهداشت و هم در حوزه فوریت های پزشكی مسئولیت های مهمی برعهده دارید. البته این اقدامات را در طول سال هم انجام می دهید، اما در این ایام به صورتی پررنگ تر و سنگین تر باید آنها را انجام دهید.

وی افزود: در كربلا حتما همه مردم و ما را دعا كنید و به خصوص دعا برای نظام جمهوری اسلامی را فراموش نكنید؛ چون كه جمهوری اسلامی معبرگشا بود. دعا كنید خداوند به مسئولان بصیرت، اخلاق، توان و تدبیر بیشتر از قبل عطا كند. آنچه كه هم اكنون كشور به آن نیاز دارد، چیزی جز اخلاق و صداقت برای كسانی كه فضای عمومی كشور را اداره می كنند، اعم از رسانه ها، افراد دارای تریبون، مقامات اجرایی و... نیست و اخلاص و صداقت است كه می تواند كارنامه حسینی برایمان به ارمغان آورد و ان شاءالله جمهوری اسلامی به صاحب اصلی اش امام زمان (عج) متصل شود.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه كار دانشگاه های علوم پزشكی كه در نقاط مرزی هستند، شبانه روزی است، اظهار داشت: باید مراقب بیماری های واگیر بود. در عین حال مردم باید بیشتر از همه رعایت نمایند چه در رفت و آمد و رانندگی و چه در خوردن و آشامیدن. بطور قطع امام حسین (ع) هم راضی نیستند كه كسی به خودش صدمه بزند "و لاضرر و لا ضرار" جزو دین ما است. كسی كه توانایی ندارد، نباید برای این سفر برود و اگر هم رفت باید از خودش مراقبت كند. امیدوارم امسال هم اربعین بسیار باشكوهی داشته باشیم. اربعین یك نماد بزرگ اسلامی است كه دنیا ناباورانه آنرا در قرن ۲۱ مشاهده می كند.

به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، وزیر بهداشت در حاشیه این مراسم با حضور در جمع خبرنگاران هم اظهار داشت: پیش از هر چیز از همه كسانی كه این فرصت را برای سازمان اورژانس كشور فراهم كردند تا بتواند در این ایام در كنار همه زائران باشند، تشكر می كنم.
خدمت رسانی 17هزار پرسنل اورژانس و 900 دستگاه آمبولانس در روزهای اربعین
وی با اشاره به افزایش توان خدمت رسانی اورژانس و گروه های بهداشتی در اربعین امسال افزود: نیروهای ما هم در مرزهای شرقی و غربی و هم در بخشی از كشور عراق مستقرند. در این ایام ۱۷ هزار نیروی فوریت های پزشكی، ۹۰۰ آمبولانس، ۴۰ گروه بهداشتی، ۱۰ هزار پزشك متخصص، پرستار و... به خدمت رسانی به زائران مشغول خواهند شد و ۱۵ دانشگاه علوم پزشكی هم مستقیما با این خدمت رسانی در تماسند.

هاشمی تصریح كرد: امیدوارم خود زائرین اربعین هم از سلامت شان مراقبت كنند و مواظب استراحت شان باشند و مراقب باشند تا آسیبی به خودشان نزنند.

وزیر بهداشت با اشاره به اینكه برنامه ریزی برای پوشش مراسم اربعین چه در عراق و چه در مرزها، اقدامی بوده كه هر ساله انجام می دادیم، اظهار داشت: در عین حال به میزان كافی دارو و تجهیزات پزشكی لازم در مرزها و هم در كشور عراق وجود دارد. در عین حال از رسانه ها هم تشكر می كنم. بطور قطع رسانه در این خیر جمعی می تواند به ادامه این راه كمك نماید.
نظارت بر بهداشت آب و كنترل بیماری ها
هاشمی با اشاره به اینكه وظیفه همكاران بهداشت هم نظارت بر وضعیت بهداشتی آب، غذا و كنترل بیماری ها است، اظهار داشت: كارشناسان بهداشت هم در راه زائرین و هم در خاك عراق مستقر می شوند و آمبولانس هایمان هم در مسافت های مختلف در مرزهای شرقی و غربی مستقرند. در عین حال گروه بهداشت و پیشگیری بر مراكز تغذیه نظارت دارند، اما نظارت بر این حركت عظیم دشوار است و بهتر از هر كس خود مردم می توانند از سلامت شان مراقبت كنند.

به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، امروز در مراسمی با حضور وزیر بهداشت، كاروان بهداشت و درمان اربعین حسینی شامل تیم های اورژانس و بهداشت محیط، برای عرضه خدمات به زائران اربعین حسینی به مناطق مرزی غرب و جنوب كشور اعزام شد.

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی كند.
فایل آنرا از اینجا دانلود كنید: video/mp4

1397/07/21
14:17:39
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: آب , بهداشت , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است