نشانه های سكته مغزی

نشانه های سكته مغزی

پاراسول: یك متخصص نورولوژی، ناتوانی را مهم ترین عارضه سكته مغزی عنوان نمود و اظهار داشت: ۳۰ درصد از افراد مبتلا حتی برای فعالیت روزانه خود دچار مشكل هستند و به تبع هزینه زیادی برای خانواده بیمار و سیستم درمانی تولید می گردد.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر یاسر مودبی در سمینار آموزشی كه در سالن اجتماعات بیمارستان پورسینا گیلان برگزار گردید با اشاره به بررسی علل و عوامل بروز سكته، شناخت علائم خطر و درمان آن، اظهار داشت: سكته مغزی در ایران دومین علت مرگ و میر به حساب می آید و با عنایت به اهمیتی كه سن در بروز این بیماری دارد و جمعیت كشور به سمت پیری می رود، می توان پیش بینی نمود كه تعداد سكته مغزی در كشور افزایش یابد.

وی خاطرنشان كرد: هم اكنون هم سن بروز سكته مغزی در ایران ۱۰ سال زودتر از آمار جهانی است.

این متخصص نورولوژی و استاد دانشگاه، ناتوانی را مهم ترین عارضه سكته مغزی عنوان نمود و اضافه كرد: ۳۰ درصد از افراد مبتلا حتی برای فعالیت روزانه خود دچار مشكل هستند و به تبع هزینه زیادی برای خانواده بیمار و سیستم درمانی تولید می گردد.

مودبی تصریح كرد: تغییر سبك زندگی می تواند در كاهش آمار سكته مغزی مؤثر واقع شود. در این خصوص چاقی، فشار خون بالا، دیابت، استعمال سیگار و همینطور بیماری های قلبی از دیگر عوامل بروز سكته مغزی بوده كه در خیلی از موارد با تغذیه سالم و انجام ورزش، می توان بروز آنرا كاهش داد.

وی در تشریح علایم بروز سكته مغزی اظهار داشت: علایم سكته مغزی بر مبنای نوع سكته، محل بروز در مغز و شدت آن، مختلف است. اما مهم ترین علایم آن شامل تاری ناگهانی دید به خصوص در یك چشم، احساس بی حسی یا فلج ناگهانی در یك طرف صورت و دست یا پای یك طرف بدن، عدم تعادل بدن و قوای حسی و صحبت كردن و یا فهم صحبت دیگران، سرگیجه بدون دلیل یا افتادن ناگهانی روی زمین است.

مودبی با تاكید بر این كه در صورت بروز علایم باید سریعا با اورژانس تماس گرفت، اضافه كرد: هنگام بروز سكته های ایسكمیك كه لخته داخل عروق را پوشانده، بیمار باید در كمتر از ۳ ساعت به نزدیك ترین مركز درمانی منتقل شود تا با بهره مندی از بهترین درمان شناخته شده كه تزریق داروی TPA است، نسبت به درمان و كاهش عوارض سكته اقدام گردد.
1397/08/09
20:42:01
5.0 / 5
5069
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است