دبیر علمی كنگره چشم پزشكی ایران مطرح كرد:

۲درصد جامعه گرفتار انحراف چشمی، ارتباط تومور مغزی و انحرافات چشمی

۲درصد جامعه گرفتار انحراف چشمی، ارتباط تومور مغزی و انحرافات چشمی

پاراسول: دبیر علمی بیست و هشتمین كنگره چشم پزشكی ایران اظهار داشت: دو درصد افراد جامعه گرفتار انحرافات چشمی هستند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، مصطفی سلطان سنجری بامداد امروز شنبه در نشست خبری بیست و هشتمین كنگره چشم پزشكی ایران كه مقرر است از ۲۱ تا ۲۴ آبان ۹۷ در مركز همایش های رازی برگزار شود، با اشاره به حضور ۲۰۰۰ شركت كننده در این كنگره اظهار نمود: شركت كنندگانی از كشورهای افغانستان، پاكستان، اندونزی، هند و عراق هم در این كنگره حاضر هستند.
وی با اشاره به حضور ۱۷ میهمان خارجی از آمریكا، انگلستان، سنگاپور، برزیل و فرانسه افزود: در كنگره امسال ۱۱ سمپوزیوم به همراه ۱۰۷ مقاله در قالب سخنرانی و ۹۲ مقاله به صورت پوستر عرضه خواهد شد.
سلطان سنجری از پرستاری در چشم پزشكی بعنوان یكی از برنامه های كنگره امسال نام برد و اظهار داشت: یكی از موضوعات بسیار مهم در حوزه چشم پزشكی، پرستاری است كه بر همین مبنا یك برنامه چهار ساعته را به این مورد اختصاص دادیم.
وی از انجام جراحی زنده در چهار مركز در طول برگزاری كنگره برای شركت كنندگان اطلاع داد و اضافه كرد: در كنگره امسال ۵ گروه فوق تخصصی در موضوعات جراحی عیوب انكساری، جراحی پلاستیك چشم، عروق شبكیه، آب سیاه و انحرافات چشم، مورد توجه قرار گرفته است.
سلطان سنجری به برنامه چشم پزشكان جوان در كنگره امسال اشاره نمود و اظهار داشت: در این برنامه هم میهمانان خارجی به مدت چهار ساعت برای پزشكان جوان سخنرانی خواهند كرد.
دبیر علمی كنگره چشم پزشكی ایران در ادامه به مبحث انحرافات چشم و ارتباط آن با تومورهای مغزی اشاره و اظهار نمود: یكی از میهمانان خارجی از آمریكا در كنگره امسال در ارتباط با تومورهای مغزی و تظاهرات چشم سخنرانی خواهد نمود.
وی با بیان اینكه تومورهای مغزی مسئله بسیار مهمی است، اظهار داشت: یكی از تظاهرات تومورهای مغزی كه خیلی شایع است، گرفتاری اعصاب چشم است كه امكان دارد به صورت انحراف چشم تظاهر پیدا كند.
به گفته سلطان سنجری، دو درصد افراد جامعه مبتلا به انحرافات چشم هستند كه در ایران با عنایت به اینكه همه كودكان در سنین چهار سالگی تحت معاینه قرار می گیرند، در نتیجه تشخیص انحرافات چشم ایران نسبت به سایر كشورهای دنیا بالاست.
دبیر علمی بیست و هشتمین كنگره چشم پزشكی ایران با بیان اینكه انحرافات چشم قابل درمان است، تاكید كرد: عارضه انحراف چشم می تواند كمك نماید به اینكه مشكوك شویم به وجود تومور مغزی كه البته می بایست مورد بررسی و معاینه قرار گیرد.

1397/08/19
14:45:46
5.0 / 5
4789
تگهای خبر: آب , پزشك , جراحی , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است