فعالیت بیشتر از ۷۰۰ مركز قانونی مشاوره و خدمات پرستاری در منزل در كشور

فعالیت بیشتر از ۷۰۰ مركز قانونی مشاوره و خدمات پرستاری در منزل در كشور

پاراسول: معاون پرستاری وزارت بهداشت از خدمات پرستاری در منزل بعنوان یكی از برنامه های پرستاری جامعه نگر یاد كرد و اظهار داشت: سال ۹۶، هیات وزیران بنا بر پیشنهاد مشترك وزارت بهداشت، وزارت رفاه و سازمان برنامه و بودجه و تایید شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه های مشخصی را برای خدمات پرستاری در منزل در نظر گرفت.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر مریم حضرتی با بیان این مطلب اضافه كرد: هم اكنون بیشتر از ۷۰۰ مركز قانونی مشاوره و خدمت پرستاری در منزل در كشور فعالیت دارند كه این ۷۰۴ مركز در ۳۰ استان كشور فعال هستند؛ بیشترین تعداد این مراكز به ترتیب مربوط به استانهای تهران، خراسان رضوی و كرمان است.
به قول معاون پرستاری وزارت بهداشت مردم می توانند با بازگشت به سایت معاونت پرستاری وزارت بهداشت و بخش مراكز مشاوره و خدمات پرستاری در منزل، فهرست و اطلاعات این مراكز را دریافت نمایند.
وی تحت پوشش بیمه قرار گرفتن خدمات پرستاری در منزل را اقدامی مهم و موثر دانست و اضافه كرد: خیلی از بیماران نیازی به بستری شدن طولانی مدت در بیمارستان ندارند و فقط نیازمند دریافت برخی خدمات مراقبتی در منزل هستند. این بیماران به سبب بستری طولانی مدت موجب اشغال تخت های بیمارستانی می شوند و احتمال مبتلاشدن به عفونت های بیمارستانی باز در این بیماران افزوده می شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت تصریح كرد: با مجوز وزارت بهداشت، بیشتر از ۷۰۰ مركز پرستاری در منزل در كشور فعال می باشند و ۳۰۰ مركز دیگر باز موافقت اصولی دریافت كرده اند. خدمات این واحدها تابحال تحت پوشش بیمه نبود اما حالا و با مصوبه اخیر شورای عالی بیمه سلامت، تعرفه این خدمات تحت پوشش بیمه قرار گرفت. البته شاید در آغاز راه فشاری به بیمه ها وارد شود، اما می توان اطمینان داشت كه با اجرای این طرح، مراجعان به بیمارستان ها، آزمایش های القایی و مشاوره های اضافی كم شود.

دكتر حضرتی افزود: این طرح آزمایشی به مدت ۶ ماه با همكاری بیمه های سلامت و تامین اجتماعی و دانشگاه های علوم پزشكی كشور اجرا میگردد البته تعرفه های اعمال شده در این طرح آزمایشی برمبنای مصوبه تیر ۹۶ هیات وزیران خواهد بود اما این تعرفه ها بازبینی شده و كمی تغییر هم در آنها به وجود آمده است.
طبق گزارش سایت وبدا، وی درباب تعداد خدماتی كه در طرح «مراقبت در منزل» نمایش می شود، اظهار داشت: خدمات در این طرح به صورت بسته خدمتی خواهد بود. به صورت مثال بیماری كه به سكته مغزی مبتلاست، بسته خدمتی مخصوص به خودرا دریافت خواهدنمود و در این طرح چهار بسته خدمتی برای بیماری های سكته های مغزی، نارسایی های قلبی، سرطان ها و بیماران ICU تنفسی در نظر گرفته شده است.1397/09/08
20:33:44
5.0 / 5
4213
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است