رئیس بنیاد بیماری های خاص:

تالاسمی ها نباید بابت دارو، پول بپردازند

تالاسمی ها نباید بابت دارو، پول بپردازند

پاراسول: رئیس بنیاد بیماری های خاص اظهار داشت: بیماران تالاسمی برای تهیه دارو نباید هزینه ای پرداخت كنند.


فاطمه هاشمی در گفت وگو با ایسنا، اظهار داشت: اگر بیماران خاص را افراد هموفیلی، تالاسمی و دیالیزی بدانیم، وضعیت نسبتا خوبی دارند، اما تالاسمی ها بتازگی برای تهیه دارو با مشكلات مواجه گشته اند. تالاسمی ها نباید برای دارویی كه می گیرند، هزینه پرداخت كنند و این یكی از مشكلاتی است كه برای بیماران تالاسمی به وجود آمده است.
وی ادامه داد: در مورد بیماران دیالیزی باز باید بگویم كه هرچند این بیماران وضعیت نسبتا خوبی دارند، اما بتازگی با عنایت به تحریم ها تهیه دستگاه دیالیز مقداری سخت شده است. خوشبختانه بر طبق اعلام وزارت بهداشت تلاش هایی برای خرید ۵۰۰ تا هزار دستگاه دیالیز صورت گرفته، اما این دستگاه ها هنوز وارد كشور نشده كه بخواهد توزیع شود. متاسفانه به سبب بی توجهی به مباحث پیشگیرانه، تعداد بیماران دیالیزی رو به افزایش است و الان حدود ۳۲ هزار بیمار دیالیزی در كشور داریم.
هاشمی افزود: وی اظهار داشت: حدود ۶۰ درصد بیماران دیالیزی كسانی هستند كه دیابت داشته اند و از آنجاكه به درستی بیماری شان را كنترل نكرده اند، مبتلا به دیالیز شده اند و بین ۱۵ تا ۲۰ درصد كسانی بوده اند كه فشار خون داشته اند.

او همینطور با اشاره به بیماران ام. اس و مبتلایان سرطان اظهار داشت: درمان این افراد ۱۰۰ درصد بلاعوض نیست و باید ۳۰ درصد از هزینه درمان را خودشان بپردازند. متاسفانه بیماران سرطانی داروهای گران قیمتی دارند و تهیه آنها كار بسیار سختی است كه امیدواریم آنها باز ۱۰۰ درصد فرانشیزشان پرداخت گردد.

هاشمی اظهار نمود: متاسفانه به سبب تحریم ها بیماران سرطانی با كمبود بعضی از داروها مواجهند و بر طبق آمار وزارت بهداشت سالیانه تا ۱۱۰ هزار نفر بیمار جدیدسرطانی در كشور اضافه میگردد.
وی با اشاره به اینكه اگر بخش شیمی درمانی در كاشمر راه اندازی شود، وسایل مورد نیاز را در اختیارشان خواهیم گذاشت، اضافه كرد: همان گونه كه به مراكز استان ها توجه می شود، باید شهرستان ها به خصوص مناطق محروم باز در تهیه امكانات درمانی در اولویت قرار گیرند.
1397/09/19
14:37:49
5.0 / 5
4486
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است