بسته خبری سرویس اجتماعی ایسنا در دوازدهمین روز زمستان

روزی با بوی مرموز

روزی با بوی مرموز

به گزارش پاراسول انتشار بوی نامطبوع در بخش بزرگی از پایتخت، آسمان ۸ استان برفی و بارانی، سرقت خواهر و برادر با چاقوی سلاخی، ثبت نام سفرهای نوروزی بازنشستگان از اول اسفند و...از پربازدیدترین اخبار تحریریه اجتماعی ایسنا در روز چهارشنبه ۱۲دی هستند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، در ادامه به بعضی از مهم ترین اخبار اجتماعی ایسنا اشاره شده است كه با كلیك روی هر تیتر می توانید به متن كامل خبر دسترسی پیدا كنید.
تشكیل كارگروهی ویژه جهت بررسی منشاء بوی نامطبوع در تهران مدیركل حفاظت محیط زیست استان تهران به دنبال انتشار بوی نامطبوع در تهران اظهار داشت: كارگروه ویژه ای در محیط زیست شهر تهران جهت بررسی منشاء این بو تشكیل شده است ولی هنوز به نتیجه مستندی نرسیده ایم.
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، كیومرث كلانتری اظهار نمود: از ساعت ۱۶ امروز گزارش های مردمی در خصوص انتشار بوی مشمئز كننده در مناطق مختلف تهران همچون مناطق ۲، ۶، ۷، ۱۱، ۱۲، ۱۹ و ۷ به دست ما رسید كه به دنبال آن كارگروه ویژه ای در محیط زیست شهر تهران با حضور شهرداری، آتش نشانی و مدیریت بحران تشكیل شد تا منشاء آنرا پیدا نماییم.
وی ادامه داد: بررسی های ما تا این لحظه به نتیجه مستندی نرسیده است ولی این بو حدودا شبیه یك ماده شیمیایی به نام "مركاپتان" است كه معمولا به لوله های گاز تزریق می شود؛ ولی هنوز مدیرعامل شركت گاز تهران هم این مورد را تایید نكرده است.

شدت بوی نامطبوع در مناطق مركزی شهر ادامه دارد

رئیس كمیته سلامت شورای شهر تهران با استناد به اطلاعات واصله از مركز سنجش آلودگی هوا، اظهار داشت: خبرها از آن حكایت می كند كه آلاینده ها به طرز ناگهانی افزایش یافته است.
ناهید خداكرمی در گفت وگو با ایسنا، با اشاره به اینكه دقایقی بعد از همه گیر شدن بوی نامطبوع در سطح شهر به دنبال بررسی های انجام شده و بنا به اطلاعات واصله از مركز سنجش آلودگی هوا، خبرها از آن حكایت می كند كه آلاینده ها به طرز ناگهانی افزایش یافت.
وی با اشاره به اینكه وسعت و شدت بو در سطح شهر تهران بسیار زیاد است و تلاش ها برای یافتن منشأ آن ادامه دارد، اظهار داشت: البته بنا به گزارش های مردمی از شدت بو كاسته شده است اما همچنان در مناطق مركزی تهران این بو با شدت ادامه دارد.

مدیریت بحران به دنبال منشاء بوی نامطبوع/ منشاء بو هنوز مشخص نیست شاهین مظفری، مدیر روابط عمومی سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران از تشكیل جلسه این سازمان جهت بررسی منشاء بوی نامطبوع در تهران اطلاع داد.
وی در این باره اظهار داشت: بعد از انتشار بوی نامطبوع در سطح شهر تهران كه در نقاط مختلفی به مشام رسیده بود، سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران تشكیل جلسه داده و نسبت به بررسی این مسئله اقدام نمود.
مظفری با اشاره به اینكه هم اكنون در حال بررسی منشاء این بو هستیم، درباره اظهارات مطرح شده در خصوص تركیدگی لوله فاضلاب و تولید این بو اظهار نمود: چنین مواردی مورد تایید نیست. به هیچ عنوان تركیدگی لوله فاضلاب را تایید نمی نماییم و دیگر مواردی كه هم بعنوان دلیل این حادثه بیان می شود، صحیح نیست.
انتشار بوی نامطبوع در بخش بزرگی از پایتخت رییس اداره محیط زیست شهر تهران اظهار داشت: منشاء بوی نامطبوع در شهر تهران كه عموما در مناطق مركزی پایتخت انتشار یافته است هنوز معلوم نیست.
در حالیكه بویی مشمئز كننده در سطح شهر تهران استشمام می شود، رییس اداره محیط زیست شهر تهران به ایسنا اظهار داشت: هنوز منشاء بو معلوم نیست و تیم های آتش نشانی و محیط زیست در تلاش هستند تا منشاء آنرا پیدا كنند.
وی از شهروندان درخواست نمود كه اگر مورد مشكوكی در سطح شهر دیدند آنرا به محیط زیست یا آتش نشانی اطلاع دهند.
درآمد ۴۰۰۰ میلیاردی از جرائم رانندگی محقق شدنیست؟ در لایحه بودجه سال ۹۸ پیش بینی دولت از محل درآمد جرائم راهنمایی و رانندگی ۴۰۰۰ میلیارد تومان است و این یعنی طبق پیش بینی های دولت در سال ۹۸ درآمدها از محل جرائم رانندگی ۱۰۰۰ میلیارد تومان در مقایسه با رقم سال ۹۷ افزایش خواهد داشت.
سردار تقی مهری، رییس پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی هم با محتمل دانستن این مساله قبل از این به ایسنا اظهار داشته بود: برابر قانون هر سه سال یكبار با هماهنگی وزرای كشور، مسكن راه و شهرسازی، دادگستری و فرمانده ناجا پیشنهاداتی برای افزایش نرخ جرائم رانندگی داده می شود كه امسال هم در دستور كار هست كه این اتفاق بیفتد و برابر قانون زمانش رسیده است.
كشف ۸۰ درصدی جرایم در فضای مجازی/ ضرورت تخصیص اعتبار لازم برای تأمین تجهیزات سردار حسین اشتری در حاشیه پنجمین دوره مراسم دانش آموختگی مرزبانی و دریابانی آموزشگاه علمی تخصصی ثامن الائمه نیروی انتظامی در مشهد، در جمع خبرنگاران اظهار نمود: جرایم در فضای مجازی نسبت به سال قبل رشد ۸۰ درصدی داشته كه نیروی انتظامی با عنایت به ظرفیت ها و آمادگی های خود توانسته بیشتر از ۸۰ درصد جرایم این حوزه را كشف كند.
فرمانده نیروی انتظامی با اشاره به اینكه برنامه ما این است كه تا آخر سال ۹۸ همه شهرهای بالای ۱۰۰ هزار نفر دارای پلیس فتا باشند، اظهار داشت: امیدواریم با تأمین اعتبار از جانب دولت بتوانیم در سایر شهرها هم پلیس فتا را راه اندازی نماییم.
ثبت نام سفرهای نوروزی بازنشستگان از اول اسفند زهرا زاده غلام، مدیركل فرهنگی و اجتماعی صندوق بازنشستگی كشوری با اشاره به استفاده بیشتر از ۱۰۰هزار بازنشسته از سفرهای نورزوی تا ۹ ماهه اول سال جاری اظهار نمود: برای سفرهای نوروزی حدودا یك ماه زودتر، اطلاعات سفرها برای ثبت نام در سایت صندوق قرار می گیرد.
وی درباره سفرهای نوروزی بازنشستگان كشوری توضیحاتی عرضه و اظهار نمود: سهمیه سفرهای سیاحتی و زیارتی در قراردادهای ما مشخص و به شركت ها اعلام شده است و مشكلی برای ثبت نام و انجام سفرها وجود ندارد.
ایرادهای بهزیستی به كهریزك پیشنهاد تبدیل بازداشتگاه كهریزك به مركز نگهداری از معتادان متجاهر برای اولین بار در تیرماه امسال مطرح شد؛ پیشنهادی كه در ابتدا با واكنش مثبتی از جانب سازمان بهزیستی همراه نشد اما درنهایت بهزیستی صدور مجوز برای این مركز كه نامش به «سروش» تغییر كرده است را به رعایت دستورالعمل های خاصی منوط كرد.
فرزانه جوادی، معاون امور توسعه و پیشگیری بهزیستی استان تهران، با اشاره به تغییر نام مركز درمان معتادان كهریزك به «سروش» اظهار داشت: این مركز ابتدا با تیمی متشكل از شورای هماهنگی، نماینده ناجا و نماینده بهزیستی در هجدهم آذرماه مورد بازدید قرار گرفت. برپایه همین بازدید مكاتباتی با نیروی انتظامی انجام و نكاتی از جانب سازمان بهزیستی عنوان شد.

امضا و ابلاغ طرح "معلم تمام وقت" از جانب رییس جمهور
علی الهیارتركمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی ضمن قدردانی از تلاش مدیران كل برای تأمین منابع موردنیاز، اظهار نمود: در مورد بیمه ها با مصوبه دولت، بیمه تكمیلی ایثارگران به دستگاه اجرایی واگذاری شده است و برای تأمین بیمه شاغلین به اعتبار نیاز داریم كه چون با استفاده از بودجه آموزش وپرورش امكان پذیر نبود مقرر شد شركت بیمه دی از آبان ماه خدمت رسانی به ایثارگران شاغل را ادامه بدهد و اعتبار آنرا سازمان برنامه تأمین كند و سازمان برنامه ابلاغ كرده است كه اعتبار بیمه ایثارگران بازنشسته با استفاده از دستگاه ذی ربط كه سازمان بازنشستگی است، تأمین شود.
یادداشت رییس سازمان غذا و دارو درباره حواشی اخیر حوزه "سلامت" دكتر غلامرضا اصغری، رییس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: روزهای اخیر تدبیر اداره امور كشور در شرایط تحریم و جنگ اقتصادی، نیازمند هماهنگی و همدلی افزونتر مدیران، خصوصا مدیران ارشد، تسهیل فرایندهای تصمیم سازی و تسریع در تصمیم گیری و اجرا است.
احتمال منطقی سازی قیمت دارو در سال ۹۸ دكتر كیانوش جهانپور، سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به مشكلات بودجه ای دارو، اظهار داشت: در حوزه دارو ارز دولتی فقط گروه های كالایی خاصی را شامل می گردد و هم اكنون خیلی از نهاده های تولید و تامین دارو عملا از ارز ۴۲۰۰ تومانی خارج می باشند. ازاین رو هزینه های تولیدكننده و تامین كننده هم در حال افزایش می باشد. این موارد هم باید در بودجه دارو لحاظ شود. در غیر این صورت برای حفظ چرخه اقتصادی دارو، در قیمت گذاری دارو منطقی سازی انجام می گردد.
سهم موتورهای كاربراتوری در آلودگی هوا حسین ایزانلو، یك كارشناس حوزه آلودگی هوا با اشاره به اندازه گیری تعداد ذرات معلق ناشی از موتورسیكلت های كاربراتوری در یك پژوهش اظهار داشت: هر ۱۰ موتورسیكلت كاربراتوری در هر كیلومتر به اندازه یك اتوبوس دیزلی قدیمی، ذرات معلق تولید می كند این در حالیست كه می توان با تبدیل موتور كاربراتوری به انژكتوری، تعداد ذرات معلق را تا ۹۰ درصد می كاهد.

«فیلتر دوده» مصوبه ای لازم الاجرا است
محمد رستگاری، معاون نظارت و پایش اداره محیط زیست استان تهران در گفت و گو با ایسنا با تاكید بر اینكه فیلتر دوده مصوبه هیات دولت می باشد، اظهار نمود: تمام بحث های كارشناسی فیلتر دوده و چگونگی كارایی آن در زمان تصویب مصوبه انجام شده ازاین رو تبدیل به مصوبه ای لازم الاجرا شده است.
وی با اشاره به اینكه دستگاه های مختلف همچون شهرداری تهران موظف می باشند تكلیفی را كه دولت برعهده آنها گذاشته اجرا كنند، اظهار داشت: بخشی كه عهده دار مسئولیتی است نمی تواند درباره آن مسئولیت اظهار نظرهای كارشناسی كند.
تبدیل كارگاه عمرانی میدان فتح به ۴۸۰۰ متر مربع فضای سبز علی محمد مختاری، مدیرعامل سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران با اشاره به جمع آوری كارگروه عمرانی میدان فتح از تبدیل این محدوده به ۴۸۰۰ متر فضای سبز اطلاع داد و اظهار داشت: پیرو دستور شهردار محترم تهران در زمینه جمع آوری كارگاه های عمرانی غیر لازم در سطح شهر تهران، كارگاه عمرانی میدان فتح واقع در ضلع شرقی فرودگاه مهرآباد جمع آوری و در كمتر از یك هفته توسط سازمان بوستان ها و فضای سبز شهر تهران به فضای سبز عمومی تبدیل شد.
بار سنگین صدمه های اجتماعی را بهزیستی و شهرداری به دوش می كشند ولی الله شجاع پوریان، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری تهران اظهار داشت: بار سنگین صدمه های اجتماعی را بهزیستی و شهرداری به دوش می كشند.
وی با اشاره به اینكه كم كاری نهادهای مختلف مسئول در این زمینه سبب گشته است كه مقام معظم رهبری شخصا به مبحث صدمه های اجتماعی ورود كنند، اظهار داشت: در بحث صدمه های اجتماعی قوانین بالادستی خوبی چه در حوزه مجلس و چه شورا وجود دارد و به گونه ای روشن تقسیم كار ملی انجام شده است؛ ساماندهی صدمه دیدگان معلول و كودكان كار به بهزیستی سپرده شده، تامین خانه و حمایت های مالی بر عهده كمیته امداد و جمع آوری و تولید زیرساخت های لازم همچون گرمخانه ها هم بر عهده شهرداری ها است.
به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، پنج خبر پربازدید تحریریه اجتماعی ایسنا تا لحظه مخابره این گزارش هم در ادامه می آید كه با كلیك بر روی آنها می توانید به متن كامل آن دسترسی پیدا كنید:
انتشار بوی نامطبوع در بخش بزرگی از پایتخت
آسمان ۸ استان برفی و بارانی
سرقت خواهر و برادر با چاقوی سلاخی
ثبت نام سفرهای نوروزی بازنشستگان از اول اسفند
منطقه ۱۵، ركورددار ساخت و ساز در تهران1397/10/13
13:50:25
5.0 / 5
4541
تگهای خبر: آب , تولید , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است