چگونه سرماخوردگی و آنفلوآنزا را از یكدیگر تشخیص دهیم؟

چگونه سرماخوردگی و آنفلوآنزا را از یكدیگر تشخیص دهیم؟

پاراسول: بعضی از علائم سرماخوردگی و آنفلوآنزا مشابه یكدیگر هستند و بنا بر این اغلب افراد امكان دارد نتوانند این دو بیماری را به درستی از یكدیگر تشخیص دهند.به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، سرفه، سردرد و احساس خستگی از علائم مشترك بین سرماخوردگی و آنفلوآنزا هستند.

سایت تخصصی مدیكال دیلی در مطلبی در این باره آورده است بااینكه بازگشت به پزشك برای تشخیص دقیق این دو بیماری و در نتیجه درمان مناسب لازم است اما تفاوت های اساسی بین آنها شامل موارد زیر است:

شروع بیماری

در مواقع مبتلاشدن به سرماخوردگی شروع علائم به تدریج اتفاق می افتد. علائمی همچون آبریزش بینی یا سرفه چند روز طول می كشد تا پیشرفت كند و برای مدت یك هفته ادامه پیدا خواهدنمود. در حالیكه علائم آنفلوآنزا نسبتا ناگهانی آغاز میگردد و شدیدتر است.

تب

دمای بدن می تواند به تمیز دادن این دو بیماری از یكدیگر كمك نماید. معمولا سرماخوردگی با تب همراه نیست و اگر به تب منجر شود خیلی خفیف است. هرچند، درصورتیكه تب ناگهانی ظاهر شود و حدود ۳۷ تا ۳۸ درجه سانتی گراد باشد احتمال مبتلاشدن به آنفلوآنزا بیشتر است.

فصل

اگرچه احتمال مبتلاشدن به سرماخوردگی در فصل زمستان بیشتر است اما امكان مبتلاشدن به آن در سه فصل دیگر باز وجود دارد. این در شرایطی است كه آنفلوآنزا یك بیماری فصلی بشمار می رود. به صورت معمول دوره این بیماری از اواسط پاییز تا اواخر زمستان است. علائم این بیماری در این بازه زمانی از سرماخوردگی شدیدتر است.

درد و ضعف

درد ناشی از سرماخوردگی كاملا قابل تحمل است اما در مبتلایان به آنفلوآنزا درد شدیدتر بوده و بیمار در ناحیه قفسه سینه احساس درد و ناراحتی دارد. همین طور در آنفلوآنزا بیمار درد شدیدی را در تمامی عضلات بدن احساس می كند.
1397/10/23
13:43:07
5.0 / 5
4816
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۴
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است