معاون وزیر بهداشت اعلام كرد

پیشرفت گام به گام برنامه پزشك خانواده از نیمه دوم امسال، آموزش پزشكان، جدی ترین گام

پیشرفت گام به گام برنامه پزشك خانواده از نیمه دوم امسال، آموزش پزشكان، جدی ترین گام

به گزارش پاراسول معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به ۱۲ گام برای اجرایی شدن برنامه پزشك خانواده در كشور اظهار داشت: آموزش عمومی و اختصاصی پزشكان در حوزه پزشك خانوار از اصلی ترین دغدغه های وزارت بهداشت در این زمینه است.


دكتر علیرضا رئیسی در گفتگو با ایسنا، پرونده الكترونیك سلامت را بعنوان زیرساخت اصلی پزشك خانوار و نظام ارجاع معرفی نمود و اظهار داشت: كار پزشك خانوار در شهرهای زیر ۲۰هزار نفر و روستاها در حال انجام می باشد. اما در مورد كلان شهرها با عنایت به استقرار مراكز جامع سلامت و مدلی كه در آن ۱۲ گام برای اجرای پزشك خانوار تعریف كردیم، در حال پیشروی هستیم. نباید فراموش كرد كه گام اصلی در این بخش، استقرار پرونده الكترونیك سلامت است.
وی ادامه داد: تا كنون پیشرفت خوبی صورت گرفته است و همین روند در آینده هم دنبال می شود. از نیمه دوم سال جاری گام های بعدی پزشك خانوار مرحله به مرحله پیش می رود.
رئیسی تصریح كرد: بحث به كار بردن پرونده الكترونیك سلامت در هر دو بخش خصوصی و دولتی در خدمات سطح یك سرپایی لازم الاجرا بوده و تمام پزشكان موظف به رعایت آن هستند. گام بعدی ما عرضه اختیار انتخاب پزشك خانوار به افراد است و همان گونه كه مراقبین سلامت را استقرار دادیم و ۲۵۰۰نفر تحت پوشش مراقبین سلامت هستند، مقوله پزشكان خانوار هم به همین نحو دنبال خواهد شد.
وی ادامه داد: مبحث آموزش عمومی و اختصاصی پزشكان در حوزه پزشك خانوار از اصلی ترین دغدغه های وزارت بهداشت در این زمینه است. هم اكنون پزشكان عمومی طبق برنامه طراحی شده و عقد قرارداد با معاونت آموزشی برای فراگیری آموزه ها ثبت نام كردند و در كنار آن آموزش تخصصی پزشك خانواده هم در حال انجام می باشد. البته بعید می دانم تا آخر سال تمام گام های پزشك خانوار به صورت كامل برداشته شود.1398/05/02
11:51:46
5.0 / 5
4392
تگهای خبر: آموزش , بهداشت , پزشك , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است