مصرف خشكبار برای مقابله با چاقی مفید می باشد

مصرف خشكبار برای مقابله با چاقی مفید می باشد

به گزارش پاراسول افزایش مصرف روزانه آجیل و خشكبار با پیشگیری از بالا رفتن وزن و كاهش خطر چاقی مرتبط می باشد.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، افزایش مصرف روزانه خشكبار به میزان ۱۴ گرم از بالا رفتن وزن جلوگیری كرده و با كاهش خطر چاقی مرتبط می باشد.
جایگرین كردن غذاهای نامناسب و ناسالم همچون گوشت فرآوری شده و چیپس با ۱۴ گرم آجیل و خشكبار می تواند راهكار ساده ای در جلوگیری از افزایش تدریجی وزن باشد كه اغلب با روند بالا رفتن سن همراه می باشد.
آجیل ها سرشار از چربی های اشباع نشده سالم، مواد معدنی و فیبر خوراكی هستند اما از طرفی هم كالری زیادی دارند و بنابراین اغلب گزینه خوبی برای كنترل وزن به حساب نمی آیند. با این وجود شواهد جدید نشان داده است كیفیت آنچه كه می خوریم همچون مقدار آن برای سلامتی و كنترل وزن اهمیت دارد.
در این بررسی محققان آمریكایی به ارزیابی اطلاعات مربوط به وزن، رژیم غذایی و فعالیت جسمی سه گروه از افراد پرداختند. در مدت زمان ۲۰ سال از شركت كنندگان درخواست شد هر چهار سال یكبار گزارشی از وزن خود و تعداد دفعات مصرف آجیل و خشكبار را اعلام كنند. همینطور میانگین فعالیت جسمی آنان در هفته هر دو سال یكبار مورد ارزیابی قرار گرفت.
به گزارش مدیكال اكسپرس، در مدت زمان انجام این مطالعه محققان با در نظر گرفتن میزان وزن این افراد و دفعات مصرف آجیل و خشكبار دریافتند كه افزایش مصرف هر گونه خشكبار با كاهش وزن در طولانی مدت و جلوگیری از چاقی مرتبط می باشد.1398/07/02
13:45:13
5.0 / 5
4673
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است