سرطان، عامل اصلی مرگ ومیر كره ای ها در 2018

سرطان، عامل اصلی مرگ ومیر كره ای ها در 2018

پاراسول: داده های دفتر آماری در كره جنوبی نشان داده است كه سرطان سال قبل (2018) عامل اصلی مرگ و میر در این كشور بوده و از سال 1983 میلادی كه جمع آوری داده های مربوط به آن شروع شده، رتبه نخست را به خود مختص كرده است.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، آمار مرگ و میر ناشی از سرطان در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۵۴.۳ نفر در هر ۱۰۰ هزار نفر كره ای بوده است كه ۰.۲ درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته است.
سرطان ریه مرگبارترین مورد در بین مرگ و میرهای ناشی از سرطان در كره جنوبی بوده و به دنبال آن سرطان كبد، سرطان روده بزرگ، سرطان معده و لوزالمعده قرار داشته اند.
بیماری قلبی با ۶۲.۴ مرگ و میر در هر ۱۰۰ هزار نفر كره ای دومین عامل مرگ و میر سال ۲۰۱۸ میلادی در این كشور بوده است. تعداد مرگ و میر ناشی از ذات الریه نیز در این سال در هر ۱۰۰ هزار نفر كره ای ۴۵.۴ نفر بوده است كه در رتبه سوم عوامل مرگ و میر این كشور قرار گرفته كه در مقایسه با سال قبل در این كشور با جمعیت رو به پیری یك رتبه ارتقا یافته است.
شمار مرگ و میر ناشی از آلزایمر در جمعیت سالخورده كره جنوبی نیز افزایش یافته و به ۱۲ مرگ در هر ۱۰۰ هزار نفر كره ای رسیده است. این میزان نسبت به سال قبل ۲۲.۵ درصد افزایش داشته است.
شمار مرگ و میر ناشی از خودكشی در سال ۲۰۱۸ میلادی در هر ۱۰۰ هزار نفر كره ای ۲۶.۶ نفر بوده است كه نسبت به سال قبل ۹.۵ درصد افزایش داشته و این عامل در رتبه پنجم این فهرست قرار گرفته است.
خودكشی در كره جنوبی عامل اصلی مرگ در میان افراد بین ۱۰ تا ۳۹ ساله و دومین عامل مرگ و میر در افراد در دهه های ۴۰ و ۵۰ سالگی است.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، در همین حال تعداد مرگ و میرها در كره جنوبی۴.۷ درصد یا ۱۳ هزار و ۲۸۶ نفر در طول سال افزایش یافته و به ۲۹۸ هزار و ۸۲۰ نفر در سال ۲۰۱۸ میلادی رسیده است. این بالاترین تعداد از زمان آغاز به جمع آوری داده های مرتبط در سال ۱۹۸۳ میلادی است كه روند افزایشی را برای پنج سال متوالی ادامه می دهد.
منبع:

1398/07/03
14:17:30
5.0 / 5
4696
تگهای خبر: بیماری , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است