محققان فرانسوی عنوان می كنند؛

كاهش درآمد به سلامت مغز صدمه می رساند

كاهش درآمد به سلامت مغز صدمه می رساند

به گزارش پاراسول تحقیقات نشان می دهد افرادی كه سالانه با كاهش ۲۵ درصدی یا بیشتر درآمد مواجه بودند ریسك مبتلا شدن به مشكلات فكری و كاهش سلامت مغز در میانسالی در آنها بیشتر بود.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، «لزلی گراست»، سرپرست تیم تحقیق از مركز تحقیقات اینسرم فرانسه، در اینباره می گوید: «مطالعه پژوهشی ما بر روی شركت كنندگان آمریكایی در اواخر دهه ۲۰۰۰ كه آمریكا گرفتار بی ثباتی اقتصادی شده بود نشان داد اُفت شدید درآمد در طول آن مدت با پیری ناسالم مغز در میانسالی همراه بود.»
این مطالعه شامل ۳۲۸۷ شركت كننده در رده سنی ۲۳ تا ۳۵ سال در ابتدا مطالعه بود. شركت كنندگان درآمد سالانه خانوارشان را هر سه تا پنج سال از سال ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ گزارش كردند.
محققان میزان كاهش درآمد و همینطور درصد تغییر درآمد آنها را بین ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ بررسی كردند. از شركت كنندگان تست اندیشه و حافظه بعمل آمد.
مطالعه نشان داد افراد دارای دو بار یا بیشتر اُفت در درآمد در مقایسه با افرادی كه هیچ كاهش درآمدی را تجربه نكرده بودند، دارای عملكردهای بدتری در تكمیل این مهارت ها بودند.
همچنین از ۷۰۷ شركت كننده در ابتدای مطالعه، اسكن مغز از راه MRI انجام شد و ۲۰ سال بعد حجم مغز شركت كنندگان مقایسه شد.
محققان مشاهده نمودند در مقایسه با شركت كنندگان فاقد اُفت درآمد، شركت كنندگانی كه دو بار یا بیشتر اُفت درآمد را تجربه كرده بودند حجم كلی مغزشان كوچك تر شده بود.
كوچك شدن حجم مغز از علل اصلی مبتلا شدن به زوال عقل و آلزایمر است.

1398/07/20
14:26:54
5.0 / 5
4920
تگهای خبر: حافظه , سالم , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است