مدیرعامل سازمان بیمه سلامت خبر داد

13 آبان ماه آغاز برنامه بیمه الزامی درمان

13 آبان ماه آغاز برنامه بیمه الزامی درمان

به گزارش پاراسول مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با بیان آغاز بیمه الزامی درمان در 13 آبان ماه امسال اظهار داشت: بیمه الزامی فرصتی است برای كسانی كه فاقد هر نوع بیمه هستند و لازم است افرادی كه از بیمه برخوردار نیستند، مراجعه نموده و تحت پوشش بیمه الزامی قرار گیرند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، طاهر موهبتی امروز جمعه سوم آبان و همزمان با آغاز هفته بیمه سلامت، در پیش خطبه نماز جمعه امروز تهران، با اشاره به دستاوردهای بیمه سلامت در كشور اظهار نمود: بیمه خدمات درمانی منطبق با دستورات مبین اسلام و اصل ۲۹ قانون اساسی در حال خدمات دهی به مردم است.
وی افزود: از زمانی كه اصل ۲۹ قانون اساسی دولت را مكلف كرده است كه گروه های مختلف جامعه همچون بازنشستگان را تحت حمایت بیمه های درمانی و بهداشتی قرار دهد، دستاوردهای مهم و ارزشمندی در این عرصه حاصل شده است.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه ۴۰ میلیون نفر از ایرانی ها از خدمات سازمان بیمه سلامت برخوردار می باشند، اشاره كرد: كاركنان دولت، بازنشستگان، روستاییان و عشایر، خانواده شهدا و جانبازان، مددجویان سازمان بهزیستی، طلاب و... از خدمات بیمه سلامت برخوردار می باشند.
موهبتی با اشاره به اجلاس اخیر وزرای بهداشت منطقه مدیترانه شرقی، اظهار داشت: طرح تحول سلامت از افتخارات كشور ما است كه یك پوشش هماهنگ بیمه ای در كشور به وجود آورده است. در اجلاس اخیر نیز رئیس سازمان بهداشت جهانی بر این مساله اشاره كرد كه پوشش بیمه ای هماهنگ برای گروه های مختلف جامعه همچون محرومان، اقدام بسیار مثبتی است.
وی اشاره كرد: هم اكنون ۹۰ درصد هزینه هزینه های مردم در بیمارستان های دولتی و ۷۰ درصد خدمات درمانی مربوط به بیماری های سرپایی توسط دولت پرداخت می شود.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت با اشاره به اینكه بیمه رایگان یكی از سفارش های مقام معظم رهبری بوده است، اظهار داشت: برمبنای سیاست های كلی نظام در حوزه سلامت بیمار نباید جز رنج بیماری، دغدغه دیگری داشته باشد. برای همین اساس هم دسترسی عادلانه به خدمات درمانی و بهداشتی همواره مورد توجه مقام معظم رهبری بوده است.
وی افزود: یك دوره ای در مناطق محروم و مرزی پزشك متخصص وجود نداشت، اما خوشبختانه هم اكنون ۲۸ میلیون ایرانی ساكن در روستاها و عشایر و همین طور در شهرهای كوچك از ۱۲ خدمات پزشكی همچون مامایی، تصویربرداری، دندانپزشكی و... برخوردار می باشند. ۴ هزار مركز خدمات روستایی و ۱۸ هزار خانه بهداشت با حضور یك تا سه بهورز در كشور فعال می باشند.
موهبتی اضافه كرد: اخیراً با همكاری سازمان بیمه سلامت و وزارت بهداشت طرح های همگانی كنترل فشارخون و كنترل دیابت در كشور اجرایی شد.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت همین طور با اشاره به حذف بیماری سرخك و سرخچه و دریافت گواهی حذف آن از طرف سازمان بهداشت جهانی اظهار داشت: این از افتخارات نظام است. هم اكنون ۴۸ لوازم مصرفی در حوزه درمانی تحت پوشش بیمه سلامت است. همین طور ۷۳ هزار بیمار خاص مورد توجه هستند.
مدیرعامل بیمه سلامت با اشاره به استقرار سازمان الكترونیكی هدایت سازمان های بیمه ای كشور، اظهار داشت: مدیریت سازمان های بیمه ای بدون IT مانند هدایت هواپیما بدون رادار است؛ بدین سبب توجه و تاكید بسیاری بر ایجاد پرونده الكترونیك سلامت وجود داشته و این اقدام باارزش به همت وزارت بهداشت انجام شده است.
وی افزود: بطور قطع پرونده الكترونیك سلامت به ایجاد دیتاهای مناسب برای سیاست گذاری های صحیح و خرید راهبردی خدمات كمك خواهدنمود. در حال حاضر اجرای طرح نسخه نویسی الكترونیك در ۲۵ شهر و ۴۴۰ بیمارستان در حال انجام می باشد.
موهبتی با اشاره به اینكه در ۱۳ آبان ماه امسال با حضور معاون اول رئیس جمهور بیمه الزامی شروع به كار خواهد كرد، اظهار داشت: بیمه الزامی فرصتی است برای كسانی كه فاقد هر نوع بیمه درمانی هستند. امیدواریم كه هموطنانی كه از بیمه برخوردار نیستند، مراجعه نموده و بتوانند تحت پوشش بیمه الزامی قرار گیرند؛ چونكه نباید منتظر باشیم تنها در زمان بیماری نسبت به بیمه اقدام نماییم.
منبع:

1398/08/03
22:41:27
5.0 / 5
4183
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است