محققان دریافتند؛

سلول های ایمنی باعث ترمیم مغز در طول خواب می شوند

سلول های ایمنی باعث ترمیم مغز در طول خواب می شوند

به گزارش پاراسول محققان پی بردند سلول های ایمنی معروف به میكروگلیا در طول خواب فعال بوده و به ترمیم و بازیابی مغز كمك می كنند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، محققان دانشگاه راچستر آمریكا دریافتند سلول های ایمنی معروف به میكروگلیا كه نقش مهمی در سازماندهی مجدد ارتباطات بین سلول های عصبی، مقابله با عفونت ها، و ترمیم صدمه ها و صدمات دارند، عموما در طول خواب هم فعال می باشند.
میكروگلیا بعنوان نخستین واكنش دهنده مغز عمل می كند و از مغز و نخاع حفاظت می كند و در مقابله با عفونت ها سریع وارد عمل شده و زوائد را از بافت سلولی مرده خارج می كند.
«آنیا ماجوسكا»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «این تحقیق نشان داده است كه سیگنال های مغزی تنظیم كننده روند خواب و بیداری بعنوان كلیدی برای خاموش و روشن كردن سیستم ایمنی هم عمل می كنند.»
میكروگلیا به حفظ سلامت و عملكرد سیناپس ها كمك می نماید.
این مطالعه بر نقش نوراپی نفرین، انتقال دهنده عصبی كه باعث سیگنال دهی برانگیختگی و استرس در سیستم عصبی مركزی می شود، تاكید دارد.
این ماده شیمیایی به میزان كم در زمان خواب در مغز وجود دارد اما در صورت تولید، باعث برانگیختگی سلول های عصبی شده كه باعث بیداری و هوشیاری ما می شود.

1398/08/08
09:21:51
5.0 / 5
4562
تگهای خبر: تولید , حفاظ , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است