مطالعات محققان بریتانیایی نشان می دهد؛

جراحی كاهش وزن از سكته افراد چاق پیشگیری می كند

جراحی كاهش وزن از سكته افراد چاق پیشگیری می كند

پاراسول: تحقیقات نشان می دهد جراحی كاهش وزن سبب افزایش طول عمر شده و از لخته شدن خون ناشی از سكته در افراد چاق پیشگیری می كند.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، «مادالنا آردیسینو»، سرپرست تیم تحقیق از كالج امپریال لندن، در این زمینه می گوید: «چاقی با شماری از شاخصهای پرخطر بیماری قلبی مرتبط می باشد و جراحی كاهش وزن می تواند به كاهش این شاخصهای پرخطر كمك نماید و كنترل آنها را بهبود بخشد.»
محققان در این مطالعه، گزارش سلامت بیشتر از ۴۲۰۰ بیمار در بریتانیا كه تحت جراحی كاهش وزن قرار گرفته بودند را با تعداد مشابه افرادی كه تحت جراحی قرار نگرفته بودند، مقایسه كردند.
در زمان جراحی، هیچ یك از شركت كنندگان گرفتار سكته نبودند. در طول ۱۱ سال پیگیری وضعیت این افراد پژوهشگران دریافتند ۷۳ درصد شركت كنندگان گرفتار خونریزی مغزی و سكته ناشی از لختگی شدند و ۲۲۹ بیمار بهر دلیلی فوت كرده بودند.
نتایج نشان داد افرادی كه تحت جراحی كاهش وزن قرار گرفته بودند ۶۹ درصد كمتر سكته ناشی از لختگی خون را تجربه كردند. اما نرخ خونریزی های مغزی با جراحی كاهش وزن، كم نشده بود.
همچنین مشخص شد افرادی كه تحت جراحی كاهش وزن قرار گرفته بودند ۶۸ درصد كمتر با احتمال مرگ در طول دوره ۱۱ ساله مواجه بودند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاكید دارند.


منبع:

1398/09/14
21:15:00
5.0 / 5
4772
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است