مشكل بهزیستی در ساماندهی كارتن خواب های دارای شرایط خاص

مشكل بهزیستی در ساماندهی كارتن خواب های دارای شرایط خاص

به گزارش پاراسول سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزیستی استان تهران به دنبال طرح پاكسازی دره فرحزاد از معتادان متجاهر توسط پلیس، اقدامات بهزیستی در مورد ساماندهی و رسیدگی به این افراد را شرح داد.


محسن فتاپور در گفتگو با ایسنا، با اشاره به اینكه در این طرح سه روزه حدود ۶۴۶ نفر دستگیر شده اند، اظهار داشت: همه این افراد توسط بهزیستی غربالگری شده اند و ۴۲۹ نفر از آنان در مراكز ماده ۱۶ توسط بهزیستی جانمایی شدند.

وی با اشاره به اینكه از بین این افراد ۶ نفر زن بودند، اظهار نمود: این زنان در مراكز مجری تبصره ۲ ماده ۱۶ جانمایی شدند. همینطور وظیفه بهزیستی در ماده ۱۶ قانون مبارزه با مواد مخدر، غربالگری و جانمایی معتادان است كه آغاز این طرح در دره فرحزاد دنبال شده است.

سرپرست معاونت توسعه پیشگیری و درمان بهزستی استان تهران با اشاره به اینكه از بین ۴۲۹ معتاد مذكور ۴۰۰ نفر در مركز فشافویه كه یكی از مراكز غیردولتی ماده ۱۶ است، پذیرش شده اند، خاطرنشان كرد: مدت زمان اقامت افراد پذیرش شده هم ۶ ماه است.

فتاپور با تاكید بر اینكه بهزیستی در پذیرش و غربالگری معتادان «قابل پذیرش» با مشكل رو به رو نیست، اما مشكل اصلی در مورد افرادی است كه شرایط پذیرش در این مراكز را ندارند، اظهار نمود: افرادی كه بیماری خاص، مشكلاتی نظیر زخم باز و... یا عدم اعتیاد دارند، امكان پذیرش در این مراكز را ندارند كه باید سایر دستگاه های متولی این افراد به آن رسیدگی كنند.

به قول وی از آغاز سال تابحال بیشتر از ۲۶ هزار معتاد متجاهر غربالگری شده و توسط بهزیستی جانمایی و پذیرش شده اند.
1398/10/11
12:00:22
5.0 / 5
4728
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است