جراحی بینی توسط كدام جراحان مجاز است؟

جراحی بینی توسط كدام جراحان مجاز است؟

به گزارش پاراسول مدیر گروه جراحی فك و صورت دانشگاه علوم پزشكی تهران با اشاره حداقل سن جراحی بینی اظهار داشت: جراحان پلاستیك، جراحان گوش و حلق و بینی و جراحان فك و صورت سه گروهی هستند كه مجاز به انجام جراحی بینی هستند.


به گزارش پاراسول به نقل از ایسنا، دكتر حمید محمود هاشمی درباره جراحی بینی گفت: انحراف بینی و اختلال در تنفس، تقاضا برای زیبایی و همزمان بازگشت بیماران به جراحان فك و صورت برای انجام جراحی بینی است.
وی ادامه داد: البته جراحی بینی گاهی تنها به سبب دست یابی به زیبایی بیشتر توسط فرد درخواست می شود.
این جراح فك و صورت با اشاره به اینكه بدشكلی ظاهری بینی و فرم های آن قابل رفع است، اظهار داشت: جراحان پلاستیك، جراحان گوش و حلق و بینی و جراحان فك و صورت سه گروهی هستند كه مجاز هستند جراحی بینی توسط آنها صورت گیرد، ولی برای سایر گروه های پزشكی از آنجایی كه در كوریكلوم آموزشی آنها مدنظر نبوده مجاز به انجام جراحی بینی نیستند.
هاشمی با اشاره به اینكه آمار دقیقی در مورد انجام جراحی بینی در كشور نداریم و بعید می دانم آمار آن بیشتر از میانگین جهانی باشد، اظهار داشت: هزینه جراحی بینی در بیمارستان های دولتی ۳ تا ۵ میلیون تومان و در بخش خصوصی بیشتر است.
این جراح فك و صورت اشاره كرد: برای سنین پیش از ۱۸ سال، انجام جراحی بینی برای فرد سفارش نمی گردد. در مورد عوارض جراحی بینی نیز باید این مسئله را مد نظر قرار داد كه هیچ جراحی بدون عارضه نیست همانند اینكه رد شدن از خیابان نیز بدون حادثه و ۱۰۰ درصد مطمئن نخواهد بود.
بنابر اعلام روابط عمومی برگزاری هجدهمین كنگره بین المللی جراحان دهان، فك وصورت، وی اظهار داشت: مهم ترین عوارض احتمالی جراحی بینی می تواند اختلال تنفسی یا خونریزی بینی باشد كه بیماران با انتخاب پزشكی حاذق و با تجربه می توانند تا حد زیادی از بروز این عوارض جلوگیری نمایند.
هجدهمین كنگره بین المللی جراحان دهان، فك و صورت ایران از ۲۹ بهمن تا ۲ اسفند در محل هتل المپیك تهران برگزار می گردد.1398/11/19
20:28:54
5.0 / 5
4494
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است