گزارش جدید محققان؛

بیماری مزمن كلیوی عامل مرگ بیشتر از یك میلیون نفر در جهان

بیماری مزمن كلیوی عامل مرگ بیشتر از یك میلیون نفر در جهان

به گزارش پاراسول محققان عنوان كردند بیماری مزمن كلیوی در سال 2017 عامل مرگ 1.23 میلیون نفر در جهان بوده است و نرخ افراد نیازمند به دیالیز از سال 1990 بیشتر از 40 درصد افزایش یافته است.به گزارش پاراسول به نقل از مهر، طبق یافته های مطالعه محققان دانشگاه واشنگتن، در سال ۲۰۱۷ تعداد افراد مبتلا به بیماری مزمن كلیوی حدود ۶۹۷.۵ میلیون بوده است و حدود یك سوم این افراد در دو كشور چین (حدود ۱۳۲ میلیون نفر) و هند (حدود ۱۱۵ میلیون نفر) ساكن بوده اند.
«تئو ووس»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «بیماری مزمن كلیوی، قاتل جهانی پنهان است چونكه در خیلی از كشورها، میزان تقاضا برای دیالیز بیش از اندازه توان سیستم سلامت آن است. موارد ابتلاء به بیماری مزمن كلیوی فراتر از حد توانایی سیستم های بهداشت در تنظیم آن است.»
به گفته محققان، علاوه بر مرگ های ناشی از نارسایی عضو در بیماری مزمن كلیوی، اختلال در عملكرد كلیه فرد را در معرض ریسك بالا ابتلاء به بیماری قلبی عروقی قرار می دهد.
بعلاوه در سال ۲۰۱۷، حدود ۱.۳۶ میلیون مرگ ناشی از بیماری قلبی عروقی در رابطه با اختلال در عملكرد كلیه ها اتفاق افتاده است.
بیماری مزمن كلیوی در سال ۲۰۱۷، دوازدهمین علت اصلی مرگ در جهان بوده درحالیكه در سال ۱۹۹۰ این بیماری ۱۷ اُمین عامل اصلی مرگ اعلام شده بوده است.

1398/11/30
15:19:35
5.0 / 5
3713
تگهای خبر: بهداشت , بیماری , سلامت , محقق
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
پاراسل
parasol.ir - حقوق مادی و معنوی سایت پاراسول محفوظ است

پاراسل پاراسول

پاراسل همان چتر آفتابی است